Anglický jazyk se zařadil mezi povinné předměty téměř veškerých základních škol, protože se stal jakousi univerzální řečí světa. A právě kvůli tomu se už bez angličtiny v dnešní době neobejdeme.

Řekněme si to narovinu. Jestliže chcete získat zajímavé zaměstnání, potřebujete umět anglicky. Vždyť téměř každá nabídka zaměstnání angličtinu požaduje. Jenže komu by se chtělo učit všechny ty časy, předložky a nespočet slovíček?

Jenže s pokrokem doby přišly i inovace ve výuce cizích jazyků, jejichž úkolem je co nejvíce výuku zjednodušit.

Pojďme se na některé moderní techniky, které vás jazykem hravě provedou, podívat.

Online kurzy angličtiny se staly hitem

Velké oblibě se v poslední době těší online kurzy angličtiny. A není se čemu divit, vždyť kdo by se rád neučil z pohodlí domova a přitom stále pod dohledem kvalifikované osoby? Online kurzy mají spoustu výhod. Jestliže jste časově zaneprázdnění a ne každý termín vám vyhovuje, online kurzy si přizpůsobíte podle svých časových možností. 

Nejste tedy vázáni na to, že v určitý den a hodinu se musíte někam dostavit. Další výhodou je cena. Ano, právě ta je často nižší než cena klasického kurzu. Proč toho tedy nevyužít?

Největším poskytovatelem online jazykových kurzů je jazyková škola Online jazyky z Hradce Králové.

Lektor angličtiny je k nezaplacení

Mnoho z nás se při učení cizích jazyků stále točí v kruhu, čímž se tak dostáváme do situace, kdy se nedokážeme posunout z bodu A do bodu B a stáváme se věčnými začátečníky. V tomto případě je ideální, najít si svého lektora. Právě ten vás navede na tu správnou cestu tím, že vám dá zpětnou vazbu. 

Kdo dává přednost online lektorům, doporučujeme vyzkoušet stránky s lektory jazyků italki, online aplikaci, kde jsou tito lektoři většinou rodilými mluvčími. Lektora si můžete vybrat podle úvodního videa, kterým se každý vyučující prezentuje. Záleží pouze na vašich požadavcích. 

TIP: Určitě vás potěší, že na italki máte vždy první 3 lekce výrazně levnější.

Lektoři na italki jsou vyhledáváni i proto, že si často se svým studentem povídají o jejich zemi, kultuře, která je nezbytnou součástí k pochopení anglického jazyka. Takže kdo nemá možnost vycestovat do zahraničí, lektor angličtiny je skvělou šancí, jak se naučit anglicky.

Aplikace angličtiny

Moderní výuku anglického jazyka také nabízí i různé jazykové aplikace, které si snadno stáhnete buď do telefonu, počítače nebo tabletu. Aplikaci budete mít tak stále při sobě. Díky tomu, že jsou interaktivní, své uživatele zaujmou tak, aby neskončili hned po první úrovni. 

Tyto aplikace jsou také zaměřené hlavně na to, aby vás neokrádali o čas. Takže bohatě stačí dvacet minut denně, abyste se zase o kousek blíž přiblížili svému cíli.

Na internetu naleznete nespočet aplikací, které jsou buď placené či neplacené. Neplacené aplikace stáhnete pouze v jejich okleštěné verzi, proto je vždy dobré si aplikaci zaplatit, abyste získali celou jejich verzi, která často obsahuje i bonusové lekce.

TIP: Podívejte se na detailní recenzi české aplikace EasyLingo 

Podcasty a videa na YouTube v angličtině

Abyste se s angličtinou sžili a co nejvíce seznámili, rozhodně nejsou od věci podcasty a videa na YouTube. Při výuce anglického jazyka je velmi důležitý poslech mluveného slova, osvojíte si tím přízvuk a výslovnost, bez kterých se v běžném hovoru neobejdete.

Tipy na podcasty:

  • BroňaCast, 
  • 6 Minute English od BBC, 
  • British Council Podcast

Jestliže vás podcasty nebaví, vyzkoušet můžete i radia, jejichž vysílání je doplněno o známé písničky – ty často obsahují výrazy, které se prostě naučit musíte, i když vám v překladu nedávají smysl.

Videa na YouTube jsou senzační už jen proto, že jsou nejen zadarmo, ale také perfektně vysvětlí tolik obtížnou gramatiku – vždyť kdo by se hned vyznal v anglických časech nebo předložkách? Na YouTube naleznete naprosto vše, co potřebujete vědět, od úplných začátečníků až po ty více pokročilé.

Tipy na videa:

  • Bronislav Sobotka – Broňa je nadšený učitel angličtiny, jak sám o sobě tvrdí, který to na střední škole neměl vůbec jednoduché. Jeho láska a nadšení k angličtině vám dodá jak potřebný elán do výuky. Kromě toho se ve svých videích snaží srozumitelně vysvětlit danou látku.
  • Kubova English – Na stejném principu jako Broňa, pracuje i Kuba. Jeho videa jsou zábavná, záživná a srozumitelná.

Angličtina pomocí psaného slova

Důležitou součástí anglického jazyka je i psaná angličtina. A pokud jste milovníci knih, nic vám nestojí v cestě, přečíst si anglickou knihu. Samozřejmě, zpočátku volte něco jednoduššího, ideálně pohádky pro děti. 

Dobrou volbou jsou i různé časopisy a noviny, kde se seznámíte s anglickými frázemi a nezvyklými výrazy. Pro tyto případy je dobré si pořídit zápisník, abyste si všechna nová slovíčka mohli zapisovat. Alternativou mohou být tzv. zrcadlové knihy, kde je jedna strana psána v anglickém jazyce a druhou stranu tvoří český překlad.

Sledování filmů v angličtině

Další vyhledávanou a oblíbenou metodou je sledování filmů a seriálů v angličtině. Častým sledováním a posloucháním si na anglickou výslovnost zvyknete a budete jí lépe rozumět. Začátečníci by měli sáhnout po něčem jednoduchém, například opět po dětských pohádkách. 

Ti pokročilí si bez obav mohou pustit kupříkladu kultovní seriál Přátelé nebo Jak jsem poznal vaši matku – u komediálních filmů a seriálů se zaměřte také na anglický humor, který se od toho našeho výrazně liší.

Důležitým předpokladem pro správnou výuku jakéhokoliv jazyka je neočekávání. Nečekejte, že měsíc strávený studiem angličtiny se dostanete na úroveň rodilých mluvčích. Všechno nejde hned. 

Určete si dosažitelný cíl, díky němuž vás angličtina bude bavit a z každého nového pokroku budete mít radost.

Tak hodně štěstí!

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: