Festival Evolution měl letos takové malé sympatické výročí a ten, kdo ho navštívil, určitě neodešel zklamaný. Styl života byl v sobotu omrknout atmosféru a i tentokrát jsme zalitovali, že nebylo více času na kompletní výborný program.

Kosmetika byla zastoupena těmi nejlepšími, ATOK byl jedním z nich. Foto: Styl života

Již tradičně byl veletrh rozdělený na Bio Styl, Zdraví, Eco World, Osobní rozvoj a Alternativu. Každý si tedy mohl najít tu svou oblast, která ho lákala.

Spousta zajímavostí, tipů a rad

Sobotní program festivalu byl velmi pestrý, od dechových cviků a dalších forem pohybu (milovníci jógy měli hned několik důvodů k radosti), přes nejrůznější informace o potravinách, až po psychologické otázky. Pozadu nezůstala ani kosmetická a zdravotní témata. Program se konal v šesti sálech, a protože se celkově jednalo o zajímavé přednášky, workshopy a cvičení, vybrat si z nich bylo často pořádně těžkým úkolem.


Přednáška Kdo se má dovychovat? Děti nebo rodiče? Foto: Styl života

Stánky plné vůní a chutí

Na festivalu jste mohli najít stánky, ve kterých nechybělo vše, co souvisí se zdravým životním stylem. Od různých druhů výživy – těch sušenek, čokolád, olejů a kávy, co člověk nutně musel ochutnat! A když už neochutnával, tak alespoň třeba vdechoval vůni různých bylinek.

Životní styl

Ochuzen ovšem návštěvník nebyl ani o zástupce přírodní kosmetiky, nechyběla ani nabídka péče o duši a osobní rozvoj (poradenství, psychoterapie, ale i různé hry pro děti i dospělé).

Ekologická část zahrnovala třeba různé ekologické produkty (kosmetika i přípravky pro domácnost), dřevěné předměty, různé spolky na ochranu zvířat, ale například i ekologické stavitelství.

Také oblast Alternativy byla zastoupena poměrně široce. Od různých výkladů karet, přes numerologii, třeba až po nejrůznější zboží z Latinské Ameriky.

Jedinečná atmosféra

Krásné sobotní počasí hrálo veletrhu do karet a celkový dojem byl opět skvělý. Tentokrát bylo i venku více zajímavých stánků, kde bylo možné zakoupit pití a samé dobroty, ať už slané či sladké, ale také květiny, oblečení a podobně.

Pro ty nedočkavé může být útěchou, že příští festival se bude konat na podzim, 21. – 22. 9. 2019. A to je vlastně za chvíli.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: