Rýma je nemilá společnice, která nás může provázet třeba i celou zimu. Může být více či méně intenzivní, vždy se ale jedná o problém, který je třeba řešit. Nespoléhejte na to, že rýma přestane sama od sebe. Její odchod je možné i významně urychlit. Jak?

Proč a jak rýma vzniká?

Běžná rýma může vzniknout dříve, než se nadějete. Stačí, aby se do nosní sliznice dostal vir a je hotovo. V období zimy jsou sliznice oslabené, takže i více náchylné ke vzniku zánětu. Pokud má být výskyt rýmy eliminován, je třeba, abyste měli silný imunitní systém, což právě v období zimy není úplně snadné. Důležité je vědět, že se rýma přenáší viry (známo je 70 druhů rinovirů!) a kapénkovou infekcí. Nakazit se tedy můžete vlastně kdekoliv. Uvědomte si, že neléčená rýma může přejít i v mnohem závažnější nemoci. Jestliže chcete riziko nákazy snížit na minimum, vyhýbejte se nakaženým lidem. Pravda ale je, že to není moc reálné, takže je potřeba jít do útoku.

styl-zivota_oskarsalus_01

Čím dříve, tím lépe

Žádný opravdu zaručený lék proti rýmě a nachlazení neexistuje. Je to dáno hlavně velkým množstvím virů, které mohou rýmu způsobit. Na druhou stranu je ale možné říci, že existují takové, které efektivně zaberou ve většině případů. Jsou to především přírodní produkty pro zdraví, které mohou léčbu rýmy urychlit. Platí také, že čím dříve se s léčbou rýmy začne, tím snáze a dříve se jejich příznaků zbavíte.

styl-zivota_oskarsalus_02

Síla bylin jako jistota

Mezi top přípravky proti rýmě patří léčivé bylinné tonikum Tannenblut®, které obsahuje unikátní směs 8 bylin z Černého lesa a další látky, díky čemuž pozitivně působí proti rýmě, kašli i nachlazení. Pokud chcete posílit imunitní systém, může pro vás být volbou speciální bylinný lék Silphion BIO. V jeho složení se nachází 16 bylin i vitamin C. Silphion BIO podporuje celkové posílení zdraví a dobré zažívání.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: