Dodržovat pitný režim je základ zdravého životního stylu. Na tom se určitě všichni jednoduše shodneme. Co však už v mnoha případech pokulhává, je kvalita přijímaných tekutin. Nejlepší volbou je samozřejmě čistá voda. I tu si ale chce řádně prověřit!

Budeme-li se bavit o zásobě vody pro celou domácnost, máte 2 možnosti. A to pít vodu balenou nebo kohoutkovou. Obě varianty mají samozřejmě své pro a proti.

Voda kohoutková

Kohoutková voda velmi často pochází z povrchových vodních zdrojů. Přichází tak do styku s nečistotami a dokonce i s toxickými látkami. Kvůli tomu je v čističce do vody následně přidáván chlor. Ten navíc zabraňuje šíření vodou přenosných chorob. Mezi ty patří především cholera, úplavice, hepatitida A, dětská obrna a břišní tyfus. Tato dezinfekce je proto až životně důležitá!

Voda ovšem chloru svědčí a vydrží v ní dlouho ve stabilním složení. Může se proto objevit až ve vaší sklenici. A jak tomu zabránit? Kvalitu kohoutkové vody lze maximalizovat použitím vodního filtru. A to instalací přímo do vašeho vodovodního systému nebo prostřednictvím automatu na vodovodní řad. Tato zařízení jsou totiž většinou filtrem na vodu vybavena.

Filtr od kvalitního výrobce pak rapidně zlepší chuť vody, její barvu i vůni a zbaví ji všech škodlivých látek. Naopak všechny zdravé složky jako vápník či hořčík zůstanou zachovány!

Balená voda

Nejlepší a nejzdravější variantou je v tomto případě voda pramenitá. Klasická balená voda v PET lahvích, totiž nejenže nepochází z čistých zdrojů, ale také mnohdy absolvuje dlouhé stání ve skladech supermarketů. V těch nejhorších scénářích dokonce na přímém sluníčku! To těžce postihuje její kvalitu a celkovou hodnotu pro organismus.

Špičková pramenitá voda má tři základní rysy. Čistě přírodní původ, vyvážené složení a šetrný způsob stáčení. Kvalitní distributor by také měl zajistit co nejrychlejší přesun vody ke spotřebiteli. Tím zajistí nejvyšší čerstvost.

Komplexním řešením v otázce pitného režimu jsou výdejníky na barelovou vodu. Důvody jsou zřejmě. Vodu máte neustále a pohodlně k dispozici, a navíc můžete nastavovat její teplotu. V neposlední řadě také šetříte životní prostřední. Na rozdíl od klasických 1,5l lahví budete do přístroje doplňovat barely o 18,9l. Ty jsou vratné čili znovu použitelné a větší. Není jich proto potřeba takové množství.

Neberte svůj pitný režim nadarmo! Sami vidíte, že je mnoho možností, jak jej dodržovat nejenom správně ale také kvalitně!

 

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: