Začalo to jako obyčejný příspěvek na sociální síti. Kouzlo přípravy této kávy spočívá v její jednoduchosti. Dalgona coffee ovládla nejrůznější sociální sítě, ale i řadu domácností. Jak na ni?

Foto: Pixabay

Tento nápoj si snadno připravíte doma a díky jeho vzhledu si budete připadat jako v luxusní restauraci. Originální recept má ledovou podobu. Tato vyšlehaná káva má domovinu hlavně v Indii, Macau a Pákistánu, kde vůbec není novinkou. Prostřednictvím Tv pořadu a následně sociálních sítí ji zpopularizoval jihokorejský herec Jung Il-woo.

Nepotřebujete žádné speciální zkušenosti, ale pouze čtyři až pět surovin.

Budete potřebovat:
2 lžíce instantní kávy
2 lžíce cukru
2 lžíce horké vody
mléko
led (v případě, že chcete kávu ledovou

V míse vyšlehejte (elektrický šlehač vše zjednoduší) dvě lžíce instantní kávy se 2 lžícemi cukru a 2 lžícemi horké vody. Výsledkem by měla být bohatá pěna podobná šlehačce.
V případě horké varianty nalijte do sklenice horké mléko, nebo studené – pokud chcete ledovou variantu. V tom případě nasypte i pár kostek ledu.
Nakonec nalijte na vyšlehanou směs kávový krém.

Recept má několik možných variant. Pro milovníky sladkého je to třeba cukr navíc, ale také vanilkový extrakt. Zajímavou tečku zase dodá třeba kávový likér. Jaká bude ta vaše volba?

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: