Svátek milovníků kávy se již poptáté rozeběhne o víkendu 22. a 23. října 2016 v Kafkově domě v Praze. Prague Coffee Festival 2016 je největším svátkem kávy v ČR i střední Evropě a je určen nejen profesionálům, ale i fanouškům tohoto nápoje.

příprava kávy
Foto: Coffee Embassy

Pokud je zájem o kávu vaší profesí nebo vás zkrátka zajímá, budete se moci vydat do Kafkova domu, kde vás od 10 do 18 hodin bude čekat bohatý program a hlavně spousta kávy.

Návštěvníci se budou moci nechat pohltit různými chutěmi kávy na mnoha brew i espresso barech provozovaných baristy z kaváren a pražíren z celé Evropy. Součástí budou profesionální degustace káv, tzv. cuppingy, nebo milk battle – soutěž v kreslení mléčnou pěnou do kávy.

Nebudou chybět ani workshopy, například základy latte artu nebo jak si doma různými způsoby připravit dokonalý šálek kávy. Prague Coffee Festival 2016 bude plný přednášek kávových farmářů, profesionálů v oboru i odborníků na různé aspekty kavárenství, přípravy nebo pěstování kávy, rozdělených pro veřejnost a profesionály.

Mezi nejvýznamnější hosty festivalu patří:

  • Paulo Cesar Toledo Campos – kávový farmář z Franca, Brazílie
  • Jose Manuel Velásquez Betanco – kávový odborník z Nikaraguy
  • Gwilym Davies – vítěz světového baristického šampionátu 2009, certifikovaný porotce kávových mistrovství světa a spolumajitel kavárny Prufrock Coffee v Londýně
  • Maxwell Colonna-Dashwood – spolumajitel kavárny Colonna and Small’s a Colonna & Hunter v Bathu, vítěz britského baristického šampionátu a světový finalista v letech 2012, 2014 a 2015
  • Patrik Rolf Karlsson – pražič kávy a barista
  • Zuzana Černá – trojnásobná mistryně České republiky v cuptastingu (degustaci kávy) a vedoucí projektu kávové farmy mamacoffee v Nikarague
  • Michael Truksa – kávový cestovatel mezi Indonésii a Českou republikou
ochutnávka kávy
Foto: Coffee Embassy

Festival se vyznačuje nejen řadou přednášek, workshopů a možností ochutnat kávu ze všech koutů světa, ale také velmi osobním kontaktem, který zprostředkuje mezi profesionálními baristy, kávovými odborníky, pražírnami i milovníky kávy z řad široké veřejnosti. Za svoji vstupenku přitom návštěvníci získávají ‚kolik kdo vypije‘ kávy od velkého množství prezentovaných kaváren a pražíren,“ uvádí Daniel Kolský, zakladatel a ředitel Prague Coffee Festivalu.

Atmosféru festivalu svým hudebním výběrem podpoří DJ Pocoloco z uskupení Cabaret Manana a MC Ondra. K vidění bude také instalace šperkařky a umělkyně Anny Steinerové, která představí svou kolekci šperků inspirovaných kávovými zrny a další instalace a fotografie. V sobotu 22. října večer pak návštěvníky festivalu čeká kávová party, která proběhne v Café Jedna v pražském Veletržním paláci.

Vstupenky na festival jsou k dispozici na webu coffeefest.cz. Cena jednodenní vstupenky je 280 Kč a zahrnuje „kolik kdo vypije“ kávy. Na workshopy a cuppingy je zapotřebí se dopředu zaregistrovat na webových stránkách festivalu.

Spolek Coffee Embassy, který festival pořádá, vydal již 4. vydání Knihy kaváren, která své majitele provede 43 unikátními kávovými místy v České republice. Zároveň slouží jako poukaz na 43 kávových nápojů v těchto kavárnách zdarma. V prodeji bude na festivalu nebo na webu coffee-embassy.org za 350 Kč včetně DPH.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: