Nová putovní akce Street Food Rocks nabídne propojení kvalitní street gastronomie s atmosférou letního festivalu. Pod značkou SFR v Brně (28. 5.), v Praze (4. 6.) a Hradci Králové (18. 6.) čeká na návštěvníky jedinečné spojení pouličního jídla, nápaditých kulis a živé i reprodukované muziky.
U nového food konceptu se potkali organizátoři oblíbeného festivalu Rock for People s týmem, který stojí za mezinárodně uznávaným Burgerfestem.

street-food-rocks-gruzinska-kuchyne
Gruzínská kuchyně Guga Bar, foto: Facebook Street Food Rocks

Kvalitní jídlo a rozmanitá gastronomie se v tuzemsku těší stále větší popularitě. Stoupá také počet velmi kvalitních food festů. Street Food Rocks sází na skvělou nabídku gastra, ke kterému bude jako přílohu navíc servírovat hudební program a kus atmosféry letního festivalu.
„Street Food Rocks milovníkům dobrého jídla a pití nabídne pestrou škálu gastronomických zážitků. Hlavním kritériem výběru účastníků festivalu je moderní, ale i jedinečná gastronomie využívající pouze čerstvé, lokální suroviny a skvělý servis. Těšit se můžete třeba na vietnamské speciality včetně plněných baget Banh Mi, ukázky gruzínské, chorvatské nebo slovinské kuchyně. Nebudou chybět ani všeobecně oblíbené hamburgery nebo naopak menu pro vegetariány a vegany,“ říká Zdeněk Střížek, ambasador gastro části Street Food Rocks a zakladatel Burgerfestu, jednoho z největších food festivalů v České republice.

Street Food Rocks je také aktivitou festivalu Rock for People. V průběhu května a června se uskuteční ve třech městech. Tour začíná 28. května v Brně u parku Lužánky, v sobotu 4. června přesouvá do Prahy na Rohanský ostrov. Vše vyvrcholí 18. června v Hradci Králové, domovském městě Rock for People, na tamní Náplavce na Smetanově nábřeží.

street-food-rocks-hamburger
Burgrárna Bejzment, foto: Facebook Street Food Rocks

„Street Food Rocks jsou samostatným projektem, kterým ale reagujeme na dlouhodobě rostoucí nároky návštěvníků Rock for People na kvalitu občerstvení. Letos na festivalu v Hradci plánujeme svébytný gastro festival. A tři zastávky gastro turné nám ukážou, jaké jsou aktuální preference,“ říká Michal Thomes, spoluzakladatel a hlavní pořadatel Rock for People.
Putovní Street Food Rocks by podle něj měly díky nabitému hudebnému programu přilákat i ty, kteří tradiční food festivaly nevyhledávají. Na výběr budou mít po celý den až do noci vystoupení kapel, DJ´s sety či Silent disco – neotřele pojatou taneční party při poslechu hudby ze sluchátek.

Na festivaly Street Food Rocks se nebude platit vstupné. V celém areálu bude fungovat tzv. cashless systém, kdy si návštěvníci u vstupu přednabijí speciální karty, kterými se pak bude platit veškeré jídlo a pití v areálu festivalu.

STREET FOOD ROCKS 2016
28. 5. Brno – pak Lužánky
4. 6. Praha – Rohanský ostrov
18. 6. Hradec Králové – Náplavka (Smetanovo nábřeží)

Podrobnější informace se dozvíte Facebooku, na eventech Street Food Rocks.

Zdroj: TZ Street Food Rocks

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: