Do vánočního balíčku Nakladatelství JOTA jsme vybrali dva skvělé tituly: Láska v sedmdesátkách a Muž, který chtěl být milován a kocour, který se do něj zamiloval. Vyhrajte jeden ze tří balíčků v naší soutěži.

V naší vánoční soutěži s Nakladatelstvím JOTA pro vás máme knihu Muž, který chtěl být milován a kocour, který se do něj zamiloval. Titul připomene Malého prince a některé romány Paula Coelha.

O době normalizace řekla Alena Chládková autorka druhé knihy z vánočního balíčku: Láska v sedmdesátkách:
„Ta doba byla těžká, ve svých absurdních projevech často ale až směšná.  A nebyla to doba černobílá. Nebe bylo stejně modré, lesy a louky ještě zelenější a zamilovanost a láska růžová… Byli jsme mladí, vnitřně nespoutaní, milovali divoce tanec, hudbu a jeden druhého. Svoboda nebyla okolo nás, ale v nás!“

Soutěž končí 26. listopadu 2023.

Ceny do soutěže věnovalo Nakladatelství JOTA.

ANOTACE

Láska v sedmdesátkách

Doba se změnila, oni dva ne. Skutečně stará láska nerezaví? Román o osudovém setkání v době normalizace a opětovném hledání naděje na počátku milénia.

Láska v sedmdesátkách je nejen milostný příběh dvou mladých lidí, studentů gymnázia Magdy a Viktora. Důležitou kulisu jejich romantického dobrodružství tvoří doba normalizace v sedmdesátých letech dvacátého století v ČSSR. I když zpočátku se projevuje jen nenápadně, nakonec velmi tvrdě zasáhne do života obou hrdinů. Dobové okolnosti jsou vnímány a prožívány očima sedmnáctileté Magdy, která kvůli nim přijde o svou lásku, víru v pravdu a spravedlnost. Podaří se jí je opět nalézt v roce 2000, kdy se oba hrdinové po letech znovu setkávají a dávají čtenáři nahlédnout do svých pohnutých osudů?

Nakladatelství JOTA, 223 str., 298 Kč

Muž, který chtěl být milován a kocour, který se do něj zamiloval 

Štěstí pocítíme, když přijmeme, že i náš život řídí zákony rovnováhy: jednou jsi dole, jednou nahoře.

Christian je bohatý realitní makléř, který vlastní porsche a žije v honosné vile. Když se mu ale konečně podaří uzavřít výnosný obchod, na kterém delší dobu pracoval, vůbec se necítí tak, jak doufal. Sám sebe se ptá: jsou peníze, ambice a úspěch opravdovým klíčem ke štěstí? Od této chvíle začne dostávat tajemné vzkazy, které mu zanechává někdo neznámý. Ty jej zavedou do nedaleké přírodní rezervace, v níž postupně objevuje nečekaná znamení osudu. Jeho putování tak získává spirituální rozměr. Na této dobrodružné pouti se k němu připojí Joshua, rezavý kocour, který ho za žádnou cenu nechce opustit. Ztracen v pokojné přírodě plné skrytých krás se Christian setká s bývalým manažerem, který nalezl útěchu v samotě, s tajemnou jeptiškou, mladíkem žijícím mezi zvířaty a dalšími postavami duchovního i světského založení. Ti všichni Christiana postupně přivádějí k zamyšlení nad dokonalostí, o níž se celý svůj dosavadní život pokoušel, ale které ve skutečnosti nikdy nedosáhl. Tato nečekaná pouť mu pomůže pochopit opravdový smysl života a štěstí.

Kniha je lehkým a příjemným čtením, které vás inspiruje a zahřeje u srdce.

„Podmanivé ponoření se do světa fantazie. Fascinující příběh, který se mi moc líbil.“
papež František

Nakladatelství JOTA, 191 str., 348 Kč

Soutěžní formulář.

Sledujte náš Facebook a nenechte si ujít naše články. Podělte se o ně s přáteli.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s Všeobecnými podmínkami. Podívejte se, jak nakládáme s osobními údaji.

Soutěž již skončila.

Správná odpověď: Malý princ

Výherci: Eva Mclean, Ludmila Vilímová, Zdeněk Kalaš

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: