Při hledání správného úvěrového produktu bychom za všech okolností měli hledět primárně na to, aby byl skutečně nejvýhodnější. Jak takový najít a co by měl primárně splňovat? Podívejte se spolu s námi na několik základních parametrů. Při hledání toho, jak může vypadat nejvýhodnější hypotéka, nám pomůže hypotéční kalkulačka. Nástroj, který nám v první řadě dokáže spočítat základní parametry hypotéky, a to s ohledem na naše potřeby. Tedy s ohledem na to, jak drahou nemovitost kupujeme, nebo jak dlouho ji také máme v plánu splácet. Ano, i to ovlivňuje výši úrokových sazeb.

Ideální je porovnat si všechny možnosti

Hypotéka dnes není dostupná výhradně jenom u několika poskytovatelů. Je stále více možností, kde si o ni můžeme žádat. V cestě za tou nejvýhodnější je proto dobré učinit takzvané srovnání hypoték. Jak už řada z vás logicky tuší, jedná se o cestu spojenou s tím, že si porovnáme jednotlivé možnosti dostupné na našem trhu. Poté získáme ucelený seznam poskytovatelů, kteří budou řazeny primárně podle úroku a RPSN, stejně jako mohou být dodatečně řazeny i podle konkrétních dalších podmínek, jako je třeba možnost budoucího refinancování. To pomůže dosáhnout na nejvýhodnější hypotéku těm, kteří ji už mají.

Myslet je dobré i na zafixování úroku

Úrokové sazby jsou ovlivňovány nejenom samotnými bankami, ale také současnou ekonomickou situací. Aktuálně je stav více než příznivý a tak je doporučováno zafixovat si úrokovou sazbu na delší dobu. Díky tomu bude výpočet hypotéky počítat s tím, že současný úrok můžete mít třeba i po dobu několika desítek let. Nehledě na to, že ekonomická situace bude spojena s jejím brzkým růstem. I takto může vypadat cesta k té nejvýhodnější hypotéce. Pozor ale na opačný extrém, spojený s tím, že by klasické sazby ještě dále klesaly. To se naopak vyplatí fixace co nejkratší.

 

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: