slavkov-jarmarkAčkoliv by se mohlo zdát podle nadpisu, že jsem nějaká divoženka, nenechte se mýlit. Větší pohodářku byste těžko hledali. Před časem jsem se představila jako agentka zajímavostí z Brna a dnes mě máte zase zpátky. Většinou si užívám Brna a občas se vydám i na cesty. Před několika týdny to byl Václavský jarmark a zámecké burčákové slavnosti v prosluněném Slavkově.

Zvu vás tedy do města, které pamatuje divokou historii včetně toho malého chytrolína jménem Napoleon Bonaparte. Město není ani úplně neznámé sportovcům, speciálně těm z řad milovníků golfu. Místní 120 hektarové hřiště patří u nás k těm nejobtížnějším.

slavkov-jarmark-stanekVaší pozornosti by neměl uniknout zámek Slavkov – Austerlitz, který byl v roce 2008 zařazen mezi národní kulturní památky. V jednom z nejstarších dochovaných panských domů na Moravě se velmi často konají nějaké doprovodné akce, o zmiňovaném zářijovém víkendu tu byl jarmark se vší krásou a ruchem, který k tomu patří.

Moje kouzelná povaha nedovolí, abyste při výletování strádali, tak vás pozvu i na něco dobrého. Pokud vás přepadnou nenadálé chutě k jídlu, můžete třeba zamířit do Restaurace na Hradbách nedaleko slavkovského zámku, kde si pochutnáte nejen na italské kuchyni. Já miluju propečené spirálky z pizza těsta, které jsou potřené pestem. Dávám si je k salátům nebo prostě jen tak samotné.

slavkovO kousek dál stojí Styl café, cukrárna, kterou by neměl obejít žádný milovník kávy. Obzvlášť pokud si navíc rádi dopřáváte mlsání. A že v těchto prostorách umí kouzlit. Užijete si nejen zákusky, ale i velmi pohodové prostředí.

A na závěr ještě jedna bulvární perlička. Podle mých osobních tajných zdrojů si spousta Slavkováků myslí, že jsou potomky Francouzů. No a ti s podprůměrnou výškou myslí samozřejmě nejvýš, totiž na samotného Napoleona.

Tož, to by tak nějak bylo vše. Pro tentokrát. Zase někdy příště se těší

Bruneta z Brna

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: