Pokud milujete příběhy z cest podané s vtipem, neměla by vám uniknout kniha Jiřího Fišara, která vyšla koncem loňského roku. Autor se vydal s rodinou na cestu západem USA. Knihu, kterou vydalo Nakladatelství Jota nazval jednoduše Americké prázdniny.

Jiří Fišar čtenáři nabízí zkušenosti z takovéhoto rodinného výletu, na který vzal manželku a dva syny (období puberty), a nenechává si pro sebe spoustu velmi osobních zážitků. Výborně je popisuje, stejně tak jako krásné scenérie a setkání s dalšími cestovateli a místními obyvateli. Vydává se na trochu netradiční cestu po národních parcích, jako je Sequoia, Death Valey, Joshua Tree, ale i velkých městech, jako je San Francisco, Los Angeles, San Diego, Las Vegas. Cestopis je prošpikován množstvím úžasných fotografií, takže máte pocit, jako byste cestovali spolu s autorem.

Cestovatelům se rozhodně bude hodit i skvělý nápad, kdy autor za jednotlivé kapitoly zařadil základní údaje o určité oblasti a zajímavá místa, která by vám v ní neměla uniknout. Zjistíte, jak se tam dostat, čím se řídit. Vše je hezky přehledné a tyto pasáže hezky shrnují a třeba i doplňují předchozí text.

V knize najdete itinerář, který obsahuje údaje, kolik dní a kde rodina strávila a kde noclehovali. Na mapce je zakreslen i průběh cesty. A cestovatele potěší i kapitola Co si vzít s sebou do USA, kde najdete přehled nezbytných dokumentů a dalších věcí, které by vám ta takovéto cestě neměly chybět.

Humorný rodinný road trip po Americe od autora knihy Pod Annapurnou svítá modře (Nakladatelství Jota, 2018) provází celou cestou od odletu, až po návrat a je plný kouzelných historek, které vám naženou úsměv do tváří. Jiří Fišar výborně píše a máte pocit, že tuhle kouzelnou cestu procházíte s ním. Pokud se chystáte vycestovat na západ USA, určitě se vám budou neocenitelné zkušenosti a tipy hodit. Od knihy se velmi těžko odtrhnete a nejspíš budete mít zájem se na cesty vydat, i když vás to třeba předtím ani na moment nenapadlo.

Jiří Fišar (1974) už během studií na vysoké škole procestoval téměř celou západní Evropu, především stopem. Později navštívil Asii, Afriku a také nyní Severní Ameriku. K jeho velkým koníčkům patří také vytrvalostní běh, horská cyklistika a hudba. Říká: „Cestování je pro mě potkávání lidí spojené s pohybem vpřed. Obojí mám rád.“

Knihu vydalo Nakladatelství Jota, 2021

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: