Máme nádherné hlavní město, které si určitě zaslouží, abychom v něm strávili třeba i celý víkend a poznali co nejvíce z jeho krás. Máte-li volný čas a chcete si užít, naplánujte si výlet právě do matičky Prahy. Poradíme, co je dobré vidět, kde se ubytovat a navrch přidáme několik rad, jak ušetřit…

Prahu je možné poznávat z různých úhlů

Praha jako správné velkoměsto nabízí pro turistu mnoho zajímavých míst. Pokud sem míříte, měli byste se rozhodnout, z jakého úhlu pohledu chcete Prahu vidět. Může to být Praha historická – v tomto případě doporučujeme návštěvu klasických míst, mezi která patří Karlův most, Pražský hrad, Malá Strana, Zlatá ulička, Staroměstské náměstí aj. Zcela jiným zážitkem je kulturní cesta po Praze. Vzhledem k tomu, že se zde nachází desítky muzeí a galerií, dobře si předem naplánujte, co a kde chcete vidět. Pro dobrodruhy je tu Praha tajemná (mezi nejděsivější místa patří hřbitov bláznů). A samozřejmě je možné vyrazit i za zábavou, v tomto případě doporučujeme bobovou dráhu a aquaparky.

styl-zivota.cz_rezidencetopolova_cz_01

Kde se ubytovat?

Nechcete-li za ubytování utrácet, ale současně chcete komfort, naším tipem je Rezidence Topolová. Jedná se o hotel, hostel a penzion Praha v jednom. Vybírat je možné z pokojů různých typů a pronajmout si můžete i luxusní apartmán.

styl-zivota.cz_rezidencetopolova_cz_02

TIP: Rezidence nabízí i prodej bytů a výhodné pronájmy. Více na pronájem bytu Praha.

Rezidence se nachází na Praze 10 a výhodou je blízké spojení do centra. Pouhých 5 minut chůze od Rezidence je stanice metra Skalka. Je proto ideálním výchozím bodem pro poznávání Prahy.

Jak ušetřit?

V Praze vůbec nemusí být draze. Pokud se chcete dobře a levně najíst, vybírejte restaurace vzdálenější centru. Za dopravu i vstupy ušetříte s Prague card. Můžete také navštívit jen památky, které mají vstup zdarma, mnoho památek také nabízí skupinové, případě studentské či seniorské slevy.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: