Západočeské lázně byly letos ve velké míře navštěvované českými, nejen lázeňskými hosty. Lázeňská města, jako jsou Karlovy Vary nebo Mariánské Lázně, uvítala české turisty s otevřenou náručí. A hosté byli překvapeni možnostmi, které tato místa nabízejí. Mnoho lidí má totiž mylnou představu, že v lázních se dny tráví na procedurách nebo posedáváním v parku s hrnkem s vodou z léčivého minerálního pramene.

Kolonáda Karolína Mariánské Lázně

O tom, že tomu tak není, se můžete přesvědčit na vlastní kůži při pobytu v některém z lázeňských hotelů. Nemusí to být velký lázeňský komplex. U českých klientů jsou oblíbené hlavně středně velké hotely, s vlastním Spa a wellness centrem, bazénem a saunami.

Hotely, jako například čtyřhvězdičkový Spa & Wellness Hotel Olympia Mariánské Lázně, který jsme navštívili, jsou moderně a stylově zařízené. Nečekejte lázeňskou klasiku a starožitný nábytek. Připravte se na moderní a svěží vzhled, který by málokdo čekal v bezprostřední blízkosti lázeňské kolonády. Hotely jako Olympia nabízejí různé, a to nejen wellness, procedury. Překvapilo nás, že v hotelu je v nabídce také široká nabídka beauty procedur jako například ošetření galvanickou žehličkou nebo estetická kryoterapie. Samozřejmě nechybí pedikúra, manikúra nebo parafínový zábal rukou. Také nás zaujala relaxační koupel s olejem ze smrkového jehličí, které odbourává stres, podporuje prokrvení pokožky a uvolňuje dýchací cesty. Budete se cítit jako při koupeli uprostřed hlubokého lesa.

Nelze ale opomenout léčivé zdroje slatiny, kterými jsou Mariánské Lázně proslulé. Blahodárně působí na klouby a pomáhají k regeneraci pohybového aparátu. Proto nemůžete navštívit Mariánské Lázně a neabsolvovat léčivý slatinný zábal.

Po absolvovaní procedur se nabízí relaxace na pokoji. Oceníte velké postele a klidnou polohu. Pobyt v Mariánských Lázních není jen o relaxaci v hotelu, ale i samotném lázeňském městě, které je proslulé po celé Evropě.

Polohu města ocení milovníci sportu. V zimě se vyřádí na běžkách na několikakilometrových okruzích, v létě pří běhání lesními chodníky nebo na kolech po okolních cyklostezkách. Starší ročníky uvítají možnost zapůjčení elektrokol, které hotely jako Olympia nabízejí přímo na hotelové recepci.

A kdy je nejvhodnější čas lázně navštívit? Odpověď je jednoduchá. Kdykoliv. Na podzim a v zimě je to spíše o pomalém relaxování, dobrém jídle, pití a kvalitním spánku. Na jaře a v létě okolí Mariánských Lázní nabízí zase nespočet sportovního vyžití a výletů.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: