Pokud se chystáte vyrazit za hranice České republiky, v žádném případě nesmíte zapomenout na cestovní pojištění. Pokud si doma zapomenete třeba kosmetické potřeby, nic se neděje, koupit je můžete kdekoliv. Jestliže byste ale zapomněli na pojištění, mohlo by vám to způsobit velké trápení i celoživotní dluhy. Poradíme, na co si dát v případě cestovního pojištění pozor a dáme tip, kde a jak ho sjednat opravdu výhodně.

Jak správně nastavit cestovní pojištění

Hodně cestovatelů sjednání cestovního pojištění hodně podceňuje. Buď si ho nesjednají vůbec, což je ta největší hloupost, nebo si pojištění sjednají, ale nevěnují pozornost jeho podmínkám a potom se diví, že pojišťovna nechce platit. Těchto chyb je třeba se vyvarovat. Jde to snadno: Stačí si pečlivě pročíst pojistné podmínky smlouvy. Je třeba se zaměřit hlavně na výši léčebných výloh a zjistit si, na jaké případy se pojištění vztahuje. Pamatujte si, že je třeba se pro některé případy i připojistit. Platí to například pro sportovní aktivity, hodí se i připojištění zavazadel či pojištění odpovědnosti (to je vaší jistotou v případě, pokud způsobíte škodu druhé osobě na majetku nebo na zdraví).

styl-zivota.cz_online_ergo_cz_01

Výhodněji na internetu

Z hlediska ceny je výhodnější sjednat online pojištění do zahraničí. Při této formě sjednání smlouvy nabízí většina pojišťoven slevy i zajímavé bonusy. Při sjednání online také šetříte čas, nemusíte chodit na pobočku a příjemné je, že pojistku můžete uzavřít třeba den před odjezdem.

styl-zivota.cz_online_ergo_cz_02

TIP: Pokud vyrážíte na dovolenou s celou rodinnou, podívejte se na toto rodinné cestovní pojištění. Je mnohem výhodnější, než kdybyste pro každého člena zřizovali pojistku zvlášť.

Jak se zachovat, když nastane problém?

Je třeba zůstat v klidu. Co nejdříve kontaktujte vaši pojišťovnu a řiďte se jejími radami. V tomto článku ještě najdete několik rad, jak využít cestovní pojištění, pokud máte problém.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: