Už 30. ročník tradičních veletrhů HOLIDAY WORLD & REGION WORLD proběhne 18.–20. března 2022, stejně jako výstavy FOR CARAVAN a FOR BOA. Oblíbené akce pro milovníky cestování se budou konat v areálu výstaviště PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

Foto: ABF

Cestování do zahraničí i po tuzemsku

Milujete objevovat cizí kraje a snažíte se toho poznat co nejvíc? Nebo patříte k těm, kteří nedají dopustit na naši krásnou a na památky i přírodní skvosty bohatou zem. Obě skupiny budou mít příležitost objevovat na Veletrzích HOLIDAY WORLD & REGION WORLD tu pravou dovolenou tak, aby vám vyhovovala. Kromě Čech, Moravy a Slezska můžete prozkoumávat evropské země, ale i vzdálenější destinace, například z Ameriky, Asie a Afriky.

Veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD jsou nejvýznamnější akcí svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. Své expozice a stánky letos na veletrzích představí 227 vystavovatelů z 21 zemí, a to na výstavní ploše 5 740 m²

„Veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD považujeme za jednu z nejdůležitějších oborových akcí. Pandemie koronaviru bohužel dostala cestovní ruch do velmi tíživé situace. Ty dopady jsou nebývalých rozměrů. Pevně ale věříme, že naše maximální snaha podpořit a restartovat cestovní ruch prostřednictvím konání veletrhů cestovního ruchu je jednou z nezastupitelných cest, jak se z krize pomalu vymanit,“ říká Martin František Přívětivý, generální ředitel pořadatelské společnosti ABF.

Víkend plný zábavy

Přijďte si k nám užít plnohodnotný víkend plný atraktivní zábavy. Přichystány jsou kvízy a soutěže. Můžete se u nás projet na podmořském šlapacím kole v interaktivní expozici Muzea Karla Zemana, a získat tak na památku fotku ze slavného filmu Vynález zkázy. Hvězdný influencer Martin Carev se s vámi v sobotu podělí o své dobrodružné zážitky z výpravy po Etiopii, kterou absolvoval jako dočasný člen expedice Tatra kolem světa 2. Cestovatel Jan Hocek na veletrhu představí ucelený, důkladně zmapovaný a podrobně popsaný systém nejdelších turistických a poutních dálkových tras v České republice. Vyhlášeny budou také výsledky oblíbené ankety Kraj mého srdce, kterou tradičně pořádá redakce Kam po Česku. A nebude chybět ani autogramiáda herců Divadla Palace, které se zúčastní herci Lenka Zahradnická, Patrik Děrgel a Lukáš Příkazký.

Zdroj: ABF

Na své si tentokrát přijde opravdu každý, protože souběžně s těmito veletrhy proběhnou úspěšné výstavy FOR CARAVAN a FOR BOAT. Za jedno vstupné tak budete moci navštívit všechny tyto akce. Vstupenku v předprodeji za pouhých 150 Kč lze pořídit už nyní.

Doprovodný program pro odborníky

Na veletrzích HOLIDAY WORLD & REGION WORLD bude vůbec poprvé udělovat prestižní ocenění Velká cena cestovního ruchu 2021/2022. Organizátor soutěže, komunikační agentura COT group, oznámí vítěze letošního ročníku hned po zahájení veletrhů, v pátek 18. března 2022 v 11 hodin na hlavním pódiu v Hale 6. Rekordních 52 projektů se utká v celkem 4 soutěžních kategoriích: Nejlepší turistický produkt, Nejlepší jednotná kampaň, Nejlepší e-projekt a Nejlepší udržitelný projekt. Spoluorganizátorem 15. ročníku je společnost ABF.

A to není zdaleka vše. Na veletrzích proběhne také třetí ročník Matchmaking Business Meeting Tourism Prague 2022. Tato řízená B2B jednání mezi českými a zahraničními podnikateli mají velký úspěch. Do letošního ročníku MBM Tourism Prague se přihlásilo 74 účastníků z 20 zemí. Dvoustranná obchodní jednání proběhnou 17. 3. on-line a 18. 3. on-site. Spolupořadatelem této akce je Centrum pro regionální rozvoj České republiky.

Na veletrzích se uskuteční také členská schůze České unie cestovního ruchu.

Zdroj: ABF

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: