Kabelka a klobouk Říká se tomu kabelková mánie.
Většina žen nebo dívek má ve své skříni jednu nebo dvě kabelky pro každou příležitost. A pak jsme tu my.

Už při pouhém slovu „kabelka“ zbystříme. Srdce začne bušit rychleji, krev netrpělivě klokotá, aby se brzy dostala do pořádného varu. Prodejnám kabelek se vyhýbáme na bezpečnou vzdálenost. Už pouhé zahlédnutí té věci s uchama, je značně nebezpečnou záležitostí. Jakmile patřičně nezareagujeme na první náznak nebezpečí, totiž stručně a jasně: seber se a zdrhej, jsme ztraceny.

Je jedno, kolik kabelek ve své skříni máme. Vždycky se najde alespoň jedna, kterou bezpodmínečně potřebujeme.
Pozor, hrozí nebezpečí

A co teprve pak, když si jen tak brouzdáte internetem a najednou zcela bez varování na vás vyskočí reklama. Mysleli jste si, že jste zcela v bezpečí a ono BUM! Kabelka! Ať už inzerce zobrazuje psaníčko, menší či větší kabelku nebo snad dokonce velkou tašku, něco nás nutí a ponouká: klikni na to, klikni. Jen se podíváš, hned zase půjdeš.

kabelkaNo tak dobře, řeknete si. Jenom mrknu. Jenže jakmile tenhle krok uděláte, je konec. Totiž začátek. Začátek obav o úbytek vašich financí.
Začínáte se probírat nabídkou. Odoláváte, ale červík hlodá. Že by tam nebylo nic zajímavého? A vida. Tahle je zajímavá. Ty barvy a jak je prostorná. Co na tom, že máte už doma dvě podobné. Je prostě unikátní. Kabelky: Propadla jsem kabelkám
A co cena?
No paráda, tohle mi zase pořádně provětrá účet.
Tak takhle by to nešlo.
Vtom vás popadne spásný nápad. Jinde by mohla být levnější.
A záchrana?

V tom případě existuje už jen pár věcí, které vás mohou spasit:

Výpadek elektřiny
Odejde počítač
Zjistíte nedostatečnou sumu na účtu

Těžko říct, která z uvedených možností je nejlepší. A co nám postiženým, kromě odborné léčby, zbývá? Snad jen přejít na jinou, finančně méně náročnější, vášeň.
Zabírám si sběr sedmikrásek. Je jich plno a časté doplňování stavu v případě naléhavé potřeby vůbec není na škodu.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: