Stejně jako pečujete o pleť, i vlasy mají své požadavky. Něco jiného potřebují v létě, jinak reagují v zimě. Právě v zimě jsou to často zelektrizované poletující vlasy, které často bývají vysušené. Víme, jak na ně.

Krásnými vlasy se chceme chlubit po celý rok. I v zimě potřebují péči.
Krásnými vlasy se chceme chlubit po celý rok. I v zimě potřebují péči. Foto: pixabay.com

Zimu provází vysoké teplotní rozdíly, suchý vzduch. Speciální péče o vlasy je v tomto období velmi nutná.

Vsaďte na hydrataci

Suchý vzduch útočí nejen na pokožku hlavy, ale i na vlasy samotné. Je tedy zapotřebí nejen dodat vlhkost pokožce, ale i vlasům. Vsaďte na hydratační šampony a šampony pro suché vlasy. Mezi kvalitní patří například Cannaderm Natura šampon nebo Klorane Dattier šampon s výtažkem z pouštních datlí. Pokud máte na pokožce lupy, je potřeba využít speciálních šamponů jako je Eucerin DermoCapillaire šampon proti suchým lupům nebo Vichy Dercos šampon proti lupům na normální až mastné vlasy.
Samotný šampon ale nestačí a vlasům je potřeba věnovat další péče. Po umytí použijte bezoplachový kondicionér (například Bione Cosmetics Vlasová regenerace Keratin & Levandulový olej). Než ho nanesete, pořádně si vysušte vlasy ručníkem, kondicionér pak bude lépe účinkovat. Jednou týdně je vhodné ošetřit vlasy maskou. Sáhněte třeba po vyživující masce pro suché a poškozené vlasy Klorane Mangue. Naneste na omyté vlasy a důkladně vetřete. Zabalte je do nahřátého ručníku a nechte alespoň 10 minut (v případě velkého poničení až 20 minut) působit, účinek tak bude mnohem silnější.

Odstraňte zelektrizování vlasů

Zlelektrizované vlasy jsou poměrně nepříjemné. Suchý vzduch a kontakt s oblečením dělají své. Pomoci může výše uvedená maska. Vhodné je také snížit fénování vlasů. Nechte je co nejdéle uschnout přirozeně. Když využíváte jakékoliv tepelné pomůcky jako je fén nebo žehlička, naneste některý z ochranných přípravků. Použít můžete například Babyliss Pro Proliss sprej pro uhlazení vlasů, který má ochranu proti tepelné úpravě. Na konečné použití je dobré mít s sebou (třeba i během dne, když sundáte čepici) mineralizovanou vodu ve spreji – ano, znáte je z léta – která vlasy ochrání proti statickému výboji (například Hydrogenia Syncare).

Omezte časté mytí

V zimě není vhodné mýt vlasy příliš často, bývají pak více zelektrizované. Pokud se vám vlasy přesto mastí, sáhněte po suchém šamponu (Batiste suchý šampon na vlasy s třešňovou vůní nebo suchý šampon Amica). Stejnou práci dobře odvede škrob nebo jedlá soda. Pak vlasy dobře vyklepte.

Nechoďte ven s vlhkými vlasy. Nejen proto, že by cesta k nachlazení byla daleko snazší, ale také proto, abyste neponičili samotný vlas.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: