Ať už potřebujete montérky ke své každodenní práci nebo jste kutil, který právě opravuje plot na chalupě, určitě se vám budou hodit montérky do pasu. Ty využijete hlavně za teplého počasí, kdy není nutné, abyste měli chráněná záda před větrem a chladem.

Montérky podle pracovního prostředí

Montérkové kalhoty si můžete vybrat i podle práce, kterou v nich budete vykonávat. Montérky jako pracovní oblečení mají mnoho kapes, do kterých můžete schovat nářadí, šroubky a další materiál potřebný pro práci.

Pro každodenní lehčí práci

Pánské montérky EDWARD, které mají 8 kapes, předtvarovaná kolena a jsou vyrobené z tkaniny Ripstop, která je velice pevná, jsou letní novinkou. Využijete je nejen pro vaše kutilské chvilky, ale hodí se i jako pracovní oblečení do terénu. Pokud dáváte přednost džínovině, nové montérky USAIN budou to pravé. Mají 11 kapes a poloelastický pas.

Náročnější pracovní prostředí

Montérky s reflexními prvky a držáky na chrániče kolen NIEUPORT jsou další žhavou novinkou. Tyto montérky mají 11 kapes a jsou opatřeny retroflexními detaily.

Nebo zkuste montérkové kalhoty do pasu STEVEN. Ty jsou vyrobené z tkaniny Ripstop, která vydrží i náročnější práci. Díky 8 kapsám budete mít u sebe vždy vše, co potřebujete.

Dobře vám padnou i montérky do pasu SACHA, které mají nastavitelný pás a vyšší zádovou část.

Prodyšné montérky do horkého pracovního dne

Do teplého počasí nebo dokonce do horkých letních dnů volte materiály, které budou prodyšné nebo přírodní. Většina montérek je vyrobena ze směsového materiálu, kde v různém poměru převládá určitý materiál. Volit tak můžete montérky z velmi pevného Ripstop materiálu nebo dát přednost bavlně – takové jsou například pracovní kalhoty CARGO, které můžete bez obav využít i jako turistické oblečení. Pokud si nejste jistí s výběrem, doporučujeme obrátit se na odborníky. Profík v oboru pracovního oblečení je například firma TOMIS CZ, kde můžete vybírat online nebo navštívit kamennou prodejnu.

Klasické montérky nebo šortky?

Pokud to pracovní podmínky dovolí, v létě je určitě daleko příjemnější zvolit šortky. Ty díky modernímu designu můžete bez problému využít jako volnočasové oblečení. Díky kapsám a poutkům u sebe budete mít stále vše potřebné.

Montérkové kalhoty i montérkové pracovní šortky jsou vyrobeny z odolných a pevných materiálů. Jsou vybaveny mnoha poutky a kapsami, kam schováte všechny potřebné pracovní i osobní věci. Většina montérek je vybavena reflexními prvky. Pokud potřebujete oblečení podle normy EN 20471, je možné vybrat si přímo reflexní montérky, například pracovní kalhoty SIGNAL, se kterými vás nikdo nepřehlédne.

Dámské montérky do pasu jsou k dispozici obvykle v několika barevných provedeních. Letní pracovní kalhoty MAX SUMMER LADY jsou vyrobené ze 100% bavlny, montérky EXPERT jsou zase vyrobeny ze strečového polyesteru, který zajistí dostatečnou volnost pohybu. Dámské pracovní šortky YOWIE kombinují bavlnu se spandexem. Šortky jsou příjemné na dotek díky bavlně a elastické díky spandexu.

Náš tip: Jak vybrat pracovní obuv na léto a několik tipů k tomu

Pošlete článek dál: