Pádem lorda Draysona z titulu knihy se možná myslí jeho pád z koně, ale především jeho pád společenský – málokterému hraběti se stane, že klesne až na pozici kočího. Ale Drayson si to zasloužil. Co jiného čekal, že se stane, když necitelně přišel oznámit vikářově vdově, že se má odstěhovat z domku, protože panství Tangelwood prodává?

Lucy Beresfordová, vikářova dcera, která mu přišla otevřít, byla jeho drzostí a arogancí tak rozzlobená, že když pak Colin spadl z koně a ztratil paměť, za trest mu nakukala, že pracuje jako její majordom a kočí a chlápek pro všechno.

Protože je ale Lucy hodné děvče, lži se jí zajídají a hned ji to mrzí – tedy hned ve chvílích, kdy si neužívá, jak může hraběte vodit za nos. Během jeho „služby“ v domě se ale leccos změní – Drayson získá respekt k mladé slečně a Lucy zase zjistí, že ten chlap není tak úplný ďábel. Ale co bude, až se mu paměť zase vrátí? Odpustí jí ten podvod vůbec někdy?

Líbezný romantický příběh připomíná oddechovky Julie Quinnovéšibalská hlavní hrdinka, čestný aristokrat, hrdý tak akorát, vtipné scénky, romantika přiměřeně decentní, a hodně pitvání pocitů, obav a nedorozumění, které se vysvětlí ke šťastnému konci až na poslední stránce. Roztomilá knížka od autorky, na kterou si musíme dát pozor – a vyčíhat její další románky…

Originál: The Fall of Lord Drayson, 2016, překlad: Dana Šimonová, vydal: Baronet, 2019, 279 stran

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: