Hned na začátku roku se můžeme těšit na řadu očekávaných filmů. Vybrali jsme pro vás čtyři z nich.

23. ledna zamíří do kin nový film podle knihy Příliš osobní známost úspěšné slovenské autorky Evity Twardzik (Urbaníkové). Po úspěšné komedii Všechno nebo nic se můžeme těšit na oblíbené herečky – Elišku Balzerovou, Taťánu Dykovou a Petru Hřebíčkovou, na hvězdné herce ze Srbska a Chorvatska, také tentokrát v režii Marty Ferencové.
Příliš osobní známost vypráví o třech pohledech na život a třech způsobech vnímání lásky. Film do kin uvede společnost Bioscop.

Na film už před časem upozorňoval speciální song, který nazpívala herečka Nikol Štíbrová spolu se slovenskou kapelou IMT Smile.

Maják

Mezi očekávané tituly se řadí i film Maják (The Lighthouse), který ale v lednu uvede pouze pětice spřízněných kin. Jedná se o druhý celovečerní snímek Roberta Eggerse a už před premiérou na festivalu v Cannes platil za jeden z nejočekávanějších titulů roku. Režisér a scenárista Robert Eggers, nabízí dílo s pověstí strhující divácké podívané, osobité autorské vize i hypnotického klaustrofobního dramatu. Herci, Robert Pattinson a Willem Dafoe, podávají fenomenální výkony coby strážci majáku. Vyprávění bylo zasazeno na konec 19. století. Soužití větrem a lety ošlehaného, i notně vypitého námořníka a jeho nového nezkušeného asistenta se začne propadat do šílenství a paranoie, zatímco novic poodkrývá okolnosti záhadného osudu svého předchůdce. Maják se umísťuje na špičce nejlepších zahraničních filmů roku 2019.
Černobílý film Maják uvedou pražská kina Aero, Bio Oko, Světozor, královohradecké kino Bio Central a brněnské Univerzitní kino Scala.

Judy

V zahraničí vzbudil pozornost i film Judy s Renée Zellweger (Deník Bridget Jonesové) v hlavní roli. Herečka předvedla strhující výkon a její převtělení do Judy Garlandové je famózní. V životopisném romantickém dramatu o jedné z nejslavnějších žen stříbrného plátna se objevuje i Rufus Sewell (Iluzionista), Michael Gambon (sága Harry Potter) nebo třeba Finn Wittrock (La La Land).
Judy Garlandová se jako herečka a zpěvačka stává miláčkem celé Ameriky už od útlého věku a tento talent si podmaňuje miliony diváků na celém světě. Vše vypadá jako splněný sen, ale všechno má svou cenu. Úspěch a sláva si vybírají vysokou daň. Život Judy je osamělý, doprovází ji démon alkohol a závislost na lécích. Přes vyprodané koncerty jí docházejí peníze a hroutí se jí manželství. Judy okouzluje smyslem pro humor a vřelostí. Sny o romantické lásce se plní, když potkává Mickeyho Deanse. Křehký žena s 40letou kariérou je vyčerpaná. Vracejí se jí vzpomínky na ztracené dětství a ze všeho nejvíc touží být doma se svými dětmi. Najde sílu pokračovat? Do kin přináší od 13. února společnost Bioscop. Renée Zellweger za roli Judy získala Zlatý globus.

3Bobule

Film 3Bobule je věnován Václavu Postráneckému, který se podílel na předchozích Bobulích a jeho hlas bude provázet celým filmem. Hlavní postavy komedie se od filmu 2Bobule posunuly a dospěly. Po jedenácti letech mají jiné starosti a radosti. Diváci se ale opět mohou těšit na Kláru, kterou ztvárnila Tereza Ramba, Honzu alias Kryštofa Hádka i Jirku – Lukáše Langmajera. Významnou roli zaujímá i tentokrát nádherná krajina kolem Pálavy a probíhající vinobraní.
Na film bude možno zajít do kina od 12. března 2020. Film do kin uvede společnost Bioscop.

Na který film se těšíte nejvíce? Podělte se o tipy v komentářích pod článkem.  

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: