Kdo stále ještě odolával jedné ze stálic pražských muzikálů, ať přestane váhat a jde do Hybernie…

Sama přesně nevím, proč jsem Mefista ještě neviděla, ale teď chápu ty pozitivní ohlasy ze všech stran. Faustovské téma se totiž tvůrcům povedlo zpracovat živě a zajímavě.

Velká taneční company, nápadité kulisy se značným využitím projekcí na různá plátna, pro Hybernii typická baletní čísla. Svůj part tu měli i hybernští štamgasti Jiří Zonyga a Hanka Křížková. Sladkou Markétku kouzelně zazpívala poměrně neznámá Tereza Bílková.

Foto: Divadlo Hybernia/Facebook

Celý muzikál ale stál a padal na ústřední dvojici Mefisto – Faust, kteréžto role si přehazovali Josef Vojtek a Petr Ryšavý. A není se co divit, že muzikál táhnou už tři roky, že Vojtek dostal za roli Thálii. Že si Petra Ryšavého od premiéry v roce 2016 našly další výrazné muzikálové role (jako například letní Starce na chmelu). Oba jsou totiž výteční. Celý ansábl už je za ty tři roky tak sehraný, že si na sebe zkouší různé nenápadné naschvály (viz Michal Novotný v roli opilého bankéře). A stále u diváků představení vyvolává bouřlivé ovace.

Muzikál vznikl jako dárek pro diváky při příležitosti 10leté existence divadla Hybernia, a jak to vypadá, oslavy stále pokračují…

Pošlete článek dál: