Loňská knížka z rodinného nakladatelství Kazda, zaměřujícího se na přírodu, nabízí čtenářům tipy na udržitelnou zahradu v titulu Annette Leppleové.

Klima se postupně otepluje a v létě může hrozit nedostatek srážek. Je dobré se na to tedy připravit i ve vlastní zahrádce. Kniha nabízí jednoduché a praktické návody, jak si vodu v zahradě udržet, zachovat a využít.

Nejpraktičtější je však ta část, kde autorka představuje 44 rostlin, které by měly vydržet a vyjít i s málem vody. Jsou tu zastoupeny jak dřeviny, tak i keře, popínavky a trvalky. U každé rostliny je uvedeno nejen něco o ní, ale i nejodolnější odrůdy a co ideálně vysadit kolem, jestli láká hmyz a jakou půdu má ráda.

Rady a tipy ocení nejen začínající zahrádkáři, kteří teprve plánují, co kam zasadit. Řadu užitečných informací klidně využijí i zkušenější majitelé zahrad, kteří uvažují o obměně, hledají nové nápady, aby je nezaskočilo další suché léto a případný zákaz zavlažování…

Originál: Mach’s nachhaltig – Garten ohne giessen: Mit 44 trockenheitstoleranten Pflanzen clever gärtnern, vydal: Kazda, 2021, 128 stran

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: