Na rekonstrukci koupelny nejsou peníze, čas nebo se nedostává řemeslníků? Důvodů může být mnoho, ale to ještě neznamená, že nebude zářit novotou. Stačí několik málo změn a může dostat úplně nový vzhled. Jak dodat koupelně glanc pomocí designových prvků, osvětlení nebo doplňků? Inspirujte se tipy dekoratérů!

Designové prvky oživí prostor

Domníváte se, že vodovodní baterie má být pouze funkčním prvkem a ne designovým? Právě díky bateriím nebo sprchovým setům může dostat koupelna zcela nový vzhled. Je libo styl vintage? Černé nebo zlaté sprchové zařízení je rozhodně správnou volbou, je vyrobené z mosazi nebo z nerezavějící oceli, k tomu má keramickou kartuši s dlouhou životností. Vybrat si lze též z termostatických modelů, které mají jedinečný a velmi moderní design, k tomu šetří energie a vodu, protože rychle reagují na požadované změny teploty.

Osvětlení pro dokonalý dojem

Koupelny jsou místem, kde lidé volí nejběžnější stropní koupelnová svítidla s vyšším krytím, povětšinou kruhová nebo přisazená. Jsou jistě praktická, tím spíše v LED úpravě, ale koupelna tím na zajímavosti rozhodně nezíská. Mnohem poutavější jsou vhodně umístěná bodová svítidla, která by měla být vzhledem ke zvýšené vlhkosti ve zvýšeném kratí. Neméně oblíbené jsou v poslední době LED pásky v různých barvách nebo přídavná nástěnná svítidla, případně osvětlení pomocí dotykového zrcadla, které vydává příjemně tlumené světlo.

Doplňky a koupelnový textil v novém

Dojem z koupelny utváří nejen obklady, dlažba a sanitární keramika. Kromě zmíněných baterií, sprchových setů a osvětlení jsou podstatné též úložné prostory, odkládací místa a různé doplňky, které zpříjemňují ranní a večerní očistu. Zajímavé tipy na moderní doplňky najdete na webu www.heavenshop.cz, který se specializuje na bydlení a nabízí velký výběr koupelnových poliček, držáků, madel, závěsných tyčí i WC kartáčů nebo odpadkových košů. Kromě doplňků oživí koupelnu též koupelnový textil, ručníky, osušky, žínky nebo župan ve stejném stylu. S každou výměnou prádla nadto může mít koupelna vždycky trošku jiný nádech, stačí vybrat jiný dekor nebo výraznější barvu.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: