Podlehli jste kouzlu saunování a současně očekáváte od své vlastní domácí sauny něco navíc? Finská sauna je fajn, ale co kdyby bylo možné spojit ji s infrasaunou… Anebo ji proměnit v biosaunu, která má vlastnosti podobné parní kabině…? Prozradíme vám všechny možnosti, které nyní moderní sauny nabízí.

Kombinované sauny – dvě sauny v jedné kabině

Nevíme, kdo kombinované sauny vymyslel. Ale byl to geniální nápad: spojit výhody finské sauny s léčivými infrapaprsky infrasauny je totiž extrémně výhodné.

Doma nemusíte mít žádný velký prostor, stačí standardní velikost saunové kabiny. Zvenčí se kombinovaná sauna neliší od jakékoli jiné sauny.

Uvnitř však najdete jak klasická saunová kamna, tak infrazářiče. A speciální saunovou regulaci, která umožňuje propojení a nezávislý provoz těchto dvou saunových světů.

Kombinovaná sauna svým majitelům přináší blahodárné účinky tepla, relaxaci i regeneraci těla pod infrapaprsky. Pokud nemáte rádi vysoké teploty finské sauny a preferujete infrasaunování a manželka či děti to mají přesně naopak, bude kombinovaná sauna pro vaši rodinu správnou volbou.

Biosauna – až tři sauny v jedné

Pokud se říká, že lepší sauna než doktor, pak biosauna nahradí až tři lékaře. Protože spojuje do jedné kabiny hned tři sauny:

  • finskou saunu
  • parní kabinu
  • aroma saunu

Takové výhody a kombinaci hned několika prostředí umožňují speciální kamna pro biosaunu. Ta dokáží kombinovat výhody finské sauny a parní lázně.

Provozní teplota biosauny se tak pohybuje kolem 50 – 60 °C a relativní vlhkost vzduchu okolo 30 – 60 %.

Navíc lze do vody ve speciálním výparníku přidávat vonné esence a proměnit tak kabinu v bylinnou saunu. Aromaterapie přidá vaší sauně další rozměr.

Zdravotní účinky biosauny jsou tak mnohem větší než kdybyste se saunovali v obyčejné finské sauně. Navíc mohou biosaunu používat i starší lidé a malé děti, které jinak (kvůli vysokým teplotám a suchému vzduchu) do finské sauny nemohou.

Biosaunu i kombinovanou saunu si můžete prohlédnout i nezávazně vyzkoušet v našem saunovém showroomu v Praze – Uhříněvsi.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: