Už třetí ročník pouličního festivalu Praha Žije Hudbou nabídne od 7. do 9. června přes 500 koncertů, 200 umělců a jména jako Aneta Langerová, James Cole, Indy&Wich+LA4, Heymoonshaker, Cirk La Putyka, na pěti větších hudebních scénách, samostatné divadelní scéně a více než 40 buskerpointech.

Velká česká jména, ale i zahraniční hvězdy

Festival Praha Žije Hudbou vdechne hlavnímu městu speciální atmosféru. Profesionální i amatérští hudebníci, tanečníci a performeři roztančí ulice metropole. Letos budou lákat jména jako Aneta Langerová, James Cole, Indy&Wich+LA4 nebo Lake Malawi. Mezi zahraničními hvězdami bude možno najít jména, která jsou spojena s hraním na ulici. Příkladem je nejznámější londýnský busker Lewis Floyd Henry, čerstvý objev z Irska – multiinstrumentalistka ROE, ale také třeba duo Heymoonshaker.

Praha Žije Hudbou Cirk La Putyka
Cirk La Putyka

Divadelní program nabídne třeba originální adaptaci Havlovy Audience – představení Antiwords z dílny Spitfire Company nebo také představení Flow od VerTeDance v režii Jiřího Havelky s živým hudebním doprovodem Beaty Hlavenkové.

Návštěvníci festivalu budou moci využívat aplikaci s festivalovým programem a všemi lokacemi, která bude zdarma ke stažení ve verzích pro OS Android a iOS.

Festival odstartuje Cirk La Putyka

Festival Praha Žije Hudbou začne ve čtvrtek 7. června 2018 v 19:00 na piazzettě Národního divadla. „Na programu je Slapstick Sonata fenomenálního novocirkusového souboru Cirk La Putyka a již tradiční maskovaný průvod na podporu buskingu v ulicích města.

„Aby Praha pořádně ožila, budeme celý pátek a sobotu pokračovat nabitým programem, který letos poprvé doplní i zahraniční headlineři,“ říká ředitel festivalu Jan Gregar. Cirk La Putyka dopřeje strhující podívanou plnou napětí i humoru na pomezí cirkusu a divadla, vzdušnou i pozemní akrobacii, pády, žonglování, tanec a vysoké skoky. „Ulice plná života. Jedno místo – místo pro umění. Ulice je pro nás výzva. Je to místo, kde se potkáme s diváky. Na půl hodiny, pokud budou mít zájem a my dost nápadů, abychom je na té ulici chvíli zdrželi,” líčí Rostislav Novák ml., principál Cirku La Putyka.

I letos se mohli přihlásit amatérští umělci, kteří dostanou šanci podílet se na akci společně s velkými jmény české scény a podpořit tak pouliční umění.

Zdroj: Praha Žije Hudbou

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: