Plánovat venkovní akci dopředu není snadné, ve hře je totiž mnoho proměnných včetně počasí a povětrnostních podmínek. Nehledě na roční období se doporučuje mít v záloze vždy takzvanou suchou variantu, kdy se účastníci akce mohou schovat při dešti nebo ve velkém chladu pod střechu. Jak dobře naplánovat garden party a zajistit přístřešek nebo jiné náležitosti, bez kterých se pořádná událost neobejde?

Stan pro ochranu před deštěm

Déšť nebo vítr mohou zkazit i tu nejlépe připravenou venkovní akci, protože lidé s deštníky v ruce se bavit nebudou. Na to je třeba pamatovat už při organizaci a využít pronájem párty stanů pro zajištění nůžkového nebo klasického trubkového stanu. Zatímco prvně zmiňovaný typ se hodí na větší akce na zahradě, druhý je možné použít i na svatby, velké narozeninové nebo firemní oslavy v přírodě nebo na jiném venkovním prostranství, protože renomovaná společnost dokáže zajistit servis až pro tři stovky hostů.

Koše na odpadky i toalety

Tím však starost o hosty při velkých akcích rozhodně nekončí, kromě zvolení ideálního přístřeší a zajištění veškerého kotvícího materiálu nebo zátěžových desek nesmí chybět patřičné osvětlení, které může být praktické a k tomu též designové. Pro hosty musí být k dispozici též dostatek odpadkových košů nebo toalet s možností umytí rukou. Maximální pohodlí je nejen vizitkou dobrého hostitele, ale také zárukou úspěšné akce, na kterou budou všichni účastníci ještě léta vzpomínat.

Občerstvení svépomocí? Catering!

Jak zajistit občerstvení a nápoje? U menších akcí a zahradních slavností do maximálního počtu 20 osob je možné připravit občerstvení svépomocí nebo spolu s přáteli na grilu nebo na ohni. Občerstvení pro větší množství hostů se pak doporučuje objednat u cateringové společnosti, hostitel se tak může plně věnovat hostům a zábavnému programu. Při zajišťování menu se nesmí zapomenout také na diety účastníků, vždy je vhodné zakomponovat jedno vegetariánské nebo bezlepkové jídlo, u nápojů pak nezapomenout na dostatek nealkoholických nápojů.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: