Hudba protíná všechny národy a kultury. Propojuje lidi na koncertech jejich oblíbeného interpreta a umí je naladit na stejnou vlnu. Hudba, kterou posloucháme, ale o nás mnohé prozrazuje. Co odtajní vaše hudební preference? Odhalme si, co hudba vypovídá o vaší osobnosti. Najdete se v tom i vy!

Povězte, co posloucháte a okolí uhádne váš charakter

Povaha člověka úzce souvisí s volbou hudebního stylu. Zamyslete se nad tím, jakou hudbu posloucháte a jestli tomu přizpůsobujete i své oblečení, návštěvu klubů a slangovou řeč. Zřejmě přijdete na to, že se skutečně váš charakter odráží ve vaší oblíbené hudbě. Co o vás jednotlivé hudební styly vypovídají?

  • Posluchači jazzu: kreativní a společenství lidé
  • Posluchači klasické hudby: nesmělí lidé s vyšší mírou sebeúcty
  • Posluchači country hudby: pilní a nesmělí lidé
  • Posluchači hip hopu: společenští a otevření lidé
  • Posluchači nezávislé „indie“ scény: tvůrčí, jemní, hrdí a vyrovnaní lidé
  • Posluchači hlasité hudby: lidé s vyššími příjmy
  • Posluchači tiché hudby: lidé s nižšími příjmy
  • Posluchači folku: empatičtí lidé
  • Posluchači popu: lidé bez výraznějších projevů emocí

Posluchači heavy metalové hudby jsou citliví lidé

Kdo poslouchá heavy metalovou hudbu, je společností zaškatulkován mezi rebely, kteří ohrožují chováním své okolí a mají sklon k sebepoškozování. Opak je ale pravdou – heavymetalisté jsou milí lidé s citlivou duší stejně jako posluchači vážné hudby. Skotský vědecký tým zjistil, že lidé poslouchající vážnou hudbu a heavy metal mají podobnou povahu, v které se odráží klid, tvořivost i určitá míra sobeckosti. Překvapivé, nemyslíte?

Vyjádřete oblečením svůj hudební vkus

Jste srdcem rocker nebo rockerka nebo máte nějakého zapáleného rockera ve svém okolí? Pořiďte sobě či někomu jinému pravé rockerské oblečení a vyjádřete jím svůj hudební vkus. Skvělým dárkem pro vás a další milovníky tvrdé muziky jsou rocková trička a trička pro metalisty. Staňte se rockovou hvězdou ve stylovém oblečení a vyberte si motiv, který vás vystihuje. Pokud si žádný motiv nevyberete, objednejte si tričko s vlastním potiskem.

Zjistěte hudební vkus svého nového partnera

Odhalte lidskou povahu podle hudby. U svého nového partnera si prohlédněte sbírku jeho CD nebo ho požádejte, aby vám pustil přes internet mix své oblíbené hudby. Díky tomu snadno určíte, jaký je skutečně váš partner a jaké má hlavní povahové rysy. Poznáte, jestli je partner introvert nebo extrovert. Páry, které mají podobný hudební vkus, většinou mívají i spokojený sexuální život. Pokud chcete být s partnerem k nepřehlédnutí, pořiďte si trička pro páry.

Svým preferovaným stylem hudby o sobě nevědomky prozradíte více, než si myslíte. Vyjádřete svůj hudební vkus oblečením i životním stylem a zlepšete si špatnou náladu svým oblíbeným hudebníkem či kapelou!

Pošlete článek dál: