Hudba protíná všechny národy a kultury. Propojuje lidi na koncertech jejich oblíbeného interpreta a umí je naladit na stejnou vlnu. Hudba, kterou posloucháme, ale o nás mnohé prozrazuje. Co odtajní vaše hudební preference? Odhalme si, co hudba vypovídá o vaší osobnosti. Najdete se v tom i vy!

Povězte, co posloucháte a okolí uhádne váš charakter

Povaha člověka úzce souvisí s volbou hudebního stylu. Zamyslete se nad tím, jakou hudbu posloucháte a jestli tomu přizpůsobujete i své oblečení, návštěvu klubů a slangovou řeč. Zřejmě přijdete na to, že se skutečně váš charakter odráží ve vaší oblíbené hudbě. Co o vás jednotlivé hudební styly vypovídají?

  • Posluchači jazzu: kreativní a společenství lidé
  • Posluchači klasické hudby: nesmělí lidé s vyšší mírou sebeúcty
  • Posluchači country hudby: pilní a nesmělí lidé
  • Posluchači hip hopu: společenští a otevření lidé
  • Posluchači nezávislé „indie“ scény: tvůrčí, jemní, hrdí a vyrovnaní lidé
  • Posluchači hlasité hudby: lidé s vyššími příjmy
  • Posluchači tiché hudby: lidé s nižšími příjmy
  • Posluchači folku: empatičtí lidé
  • Posluchači popu: lidé bez výraznějších projevů emocí

Posluchači heavy metalové hudby jsou citliví lidé

Kdo poslouchá heavy metalovou hudbu, je společností zaškatulkován mezi rebely, kteří ohrožují chováním své okolí a mají sklon k sebepoškozování. Opak je ale pravdou – heavymetalisté jsou milí lidé s citlivou duší stejně jako posluchači vážné hudby. Skotský vědecký tým zjistil, že lidé poslouchající vážnou hudbu a heavy metal mají podobnou povahu, v které se odráží klid, tvořivost i určitá míra sobeckosti. Překvapivé, nemyslíte?

Přečtěte si:  V Brně se na netradičním festivalu Prototyp opět propojí umění, věda a technologie

Vyjádřete oblečením svůj hudební vkus

Jste srdcem rocker nebo rockerka nebo máte nějakého zapáleného rockera ve svém okolí? Pořiďte sobě či někomu jinému pravé rockerské oblečení a vyjádřete jím svůj hudební vkus. Skvělým dárkem pro vás a další milovníky tvrdé muziky jsou rocková trička a trička pro metalisty. Staňte se rockovou hvězdou ve stylovém oblečení a vyberte si motiv, který vás vystihuje. Pokud si žádný motiv nevyberete, objednejte si tričko s vlastním potiskem.

Zjistěte hudební vkus svého nového partnera

Odhalte lidskou povahu podle hudby. U svého nového partnera si prohlédněte sbírku jeho CD nebo ho požádejte, aby vám pustil přes internet mix své oblíbené hudby. Díky tomu snadno určíte, jaký je skutečně váš partner a jaké má hlavní povahové rysy. Poznáte, jestli je partner introvert nebo extrovert. Páry, které mají podobný hudební vkus, většinou mívají i spokojený sexuální život. Pokud chcete být s partnerem k nepřehlédnutí, pořiďte si trička pro páry.

Svým preferovaným stylem hudby o sobě nevědomky prozradíte více, než si myslíte. Vyjádřete svůj hudební vkus oblečením i životním stylem a zlepšete si špatnou náladu svým oblíbeným hudebníkem či kapelou!

Share Button