Nový život a zcela jedinečný začátek něčeho dalšího. Objevením dvou čárek na těhotenském testu vše začíná. Unikátní čas, který se nikdy nevrátí, může zejména v prvních dnech přinášet obavy. Není třeba, jen je potřeba se dobře připravit a mít kvalitní informace. Poznatky ohledně vývoje plodu a zdravotního stavu jsou důležité pro snížení stresu i pro eliminaci různých obtíží. Pro klid a duševní zdraví je ideální web Modrý koník, který je online průvodcem těhotenstvím týden po týdnu.

Od embrya po miminko

Pozitivním těhotenským testem začíná kolečko prvních kontrol. Až po potvrzení těhotenství lékařem se vydává ženě těhotenská průkazka, do které se zaznamenávají důležité výsledky laboratorních nebo jiných vyšetření na specializovaných pracovištích. Slouží jako doklad pro těhotnou v případě návštěvy dalších odborníků nebo na pohotovosti při nahodilých potížích. Co ale značí jednotlivé výsledky a jak se embryo, a posléze plod, vyvíjí? Na to neodpoví ani průkazka, ani lékař během poradny, protože jednoduše není na mnoho otázek čas. Právě v tento moment nastupuje Modrý koník.

Pozor na neověřené informace

Kde najít věrohodné a ověřené informace? Rozhodně se nevyplácí surfovat na internetu nebo googlovat jednotlivé výrazy. Hrozí, že vyhledané poznatky nebudou pravdivé nebo podložené fakty. Webové stránky výrobců nebo prodejců kojeneckého a dětského zboží navíc využívají obav těhotných, aby prodaly některý ze svých „zaručených“ výrobků, což může mít neblahé důsledky nejen pro peněženku, ale také na zdraví matky nebo jejího ještě nenarozeného dítěte. To je důvod, proč na webu Modrý koník jsou informace ucelené a vždy kontrolované odborníky.

Průvodce těhotenstvím

Webové stránky jsou rozdělené do několika sekcí. Jedna z nejdůležitějších se týká týdnů těhotenství, kde jsou postupně rozepsané týdny od prvního po čtyřicátý. Celkem 280 dní, během kterých je důležité zůstat v klidu a užívat si každý den, protože každé těhotenství je zcela jedinečné a pocity jsou naprosto neopakovatelné. Přesto je důležité sledovat vývoj týden po týdnu a dokonale poznat své tělo a vědět, jaké potíže v jednotlivých trimestrech mohou nastat.

Poznatky, videa nebo poradny

Ženy se mohou na webových stránkách dozvědět vše, co potřebují znát k právě probíhajícímu týdnu těhotenství. Stačí vybrat správné číslo týdne, to si lze ověřit v rámci těhotenské kalkulačky. Pak už je čas se začíst do textu o vývoji embrya nebo plodu. Následuje část věnovaná změnám, které se týkají samotné ženy. Nechybí ani další poznatky nebo rady pro bezproblémové zvládnutí daného období, na závěr se nachází popis jednotlivých vyšetření. Někdy ani to ale nemusí stačit, proto popis doplňují obrázky, grafy nebo videa. Najít odpověď na otázku je možné i v poradně, do které lze zaslat dotaz zcela anonymně.

Pošlete článek dál: