6 kroků pro prevenci kardiovaskulárních onemocnění, rakoviny, Alzheimerovy choroby, cukrovky a dalších onemocnění je podtitulem knihy Jak žít déle a cítit se mladší? Vyhrajte jeden ze tří výtisků v naší soutěži.

První kniha nové edice Mayo Clinic, která vychází ve spolupráci s Cardio One Publishing a Mayo Clinic Press, přináší konkrétní rady, jak postupnými a pozvolnými změnami životního stylu ochránit své zdraví – a to v každém věku. Na českém vydání se podíleli i respektovaní čeští kardiologové a internisté, kteří knihu doplnili o odborné komentáře.

Soutěž končí 19. června 2023.

Ceny do soutěže věnovalo Nakladatelství JOTA

ANOTACE

Profesor Stephen Kopecky, uznávaný kardiolog působící v renomované americké nemocnici MAYO CLINIC, nám předkládá návod, jak správným životním stylem dosáhnout účinné prevence kardiovaskulárních i dalších civilizačních onemocnění.

Doporučení uvedená v knize profesora Kopeckého vycházejí jak z ověřených vědeckých faktů, tak z jeho rozsáhlých klinických, ale i osobních zkušeností. Navíc jsou doplněna o poznatky našich zkušených lékařů.

Prof. Stephen Kopecky dokázal dvakrát překonat rakovinu. Tajemství dlouhého života v dobrém zdraví podle jeho zkušeností spočívá v šesti oblastech – stravovat se zdravě, zlepšit svoji fyzickou kondici, nastavit si správně spánkový režim, účinně se chránit před stresem a pochopit vliv alkoholu a tabáku na naše tělo.

Prof. Kopecky vás v knize laskavou formou seznámí se třemi důležitými principy:

● I malá změna životního stylu může mít velký přínos pro vaše zdraví, pokud se stane změnou dlouhodobou. Přidání jedné misky ovoce denně nebo vyjití tří pater schodů denně či prodloužení délky spánku o jednu hodinu – to jsou jen některé z příkladů malých změn, které mohou významně zlepšit vaše zdraví, zejména pokud se kombinují.

● Nikdy není pozdě začít – změna v kterékoli etapě života, tedy i ve vyšším věku, vám pomůže.

● Důležité je začít pouze s malými a postupnými změnami, které se snadno začlení do vašeho každodenního života a které vám působí radost. Takovéto změny mají největší šanci stát se dlouhodobými a ochránit tak vaše zdraví. Zkušenosti ukazují, že velké dramatické změny životního stylu většinou nejsou účinné.

Každý z nás má klíč ke svému zdraví ve svých rukou. A věříme, že tato kniha vám pomůže ten správný klíč k vašemu dlouhému a plnohodnotnému zdraví a životu najít.

Kniha přináší řadu konkrétních cenných rad, jak postupnými a pozvolnými změnami životního stylu ochránit své zdraví – a to v každém věku. Právě snadnou proveditelností těchto doporučení v každodenním životě se tato kniha liší od většiny titulů, které dosud u nás i ve světě vyšly. Všechny tyto změny nás navíc ochrání před kardiovaskulárními onemocněními, ale i před ostatními vážnými civilizačními onemocněními, jako je rakovina, cukrovka či Alzheimerova choroba. Na vydání české verze této knihy se přímo podílejí i respektovaní čeští kardiologové a internisté, kteří knihu doplnili o odborné komentáře. Proto tato kniha, byť byla původně napsána v Americe, je vysoce aktuální i pro české čtenáře.

ODBORNÍ EDITOŘI ČESKÉHO VYDÁNÍ: assoc. prof. Tomáš Kára, prof. Aleš Linhart, prof. Petr Ošťádal, prof. Miroslav Souček, prof. Miloš Táborský a prof. Michal Vrablík

Nakladatelství JOTA, 232 str., 448 Kč

Přečtěte si ukázku z knihy.

Soutěžní formulář.

Sledujte náš Facebook a nenechte si ujít naše články. Podělte se o ně s přáteli.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s Všeobecnými podmínkami. Podívejte se, jak nakládáme s osobními údaji.

Soutěž již skončila.

Správná odpověď: Mayo Clinic

Výherci: Petra Radoušová, Kateřina Čelechovská, Jitka Picmausová

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: