Infrasauny mají na lidský organismus mnoho pozitivních účinků, přesto se stále najdou lidé, kteří tvrdí opak. Proti nim přitom stojí nejen zkušenosti majitelů infrasaun, ale i výsledky vědeckých studií.

Infrasaunování si na rozdíl od klasického saunování mohou dopřát i alergici, astmatici i kardiaci. Paradoxně jsou to ale infrasauny, které čelí častější kritice. Zatímco se ale vedou spory o účincích infrasauny, neexistuje žádná studie, která by prokazovala jakékoli negativní vlivy na lidské tělo.

Potvrzuje to například Brent A. Bauer, lékař z prestižní Mayo Clinic: “Několik studií zkoumalo vliv používání infrasaun na vysoký tlak, srdeční slabost a revmatickou artritidu a výsledky potvrdily, že je infrasaunování prospěšné. Přestože by byly potřeba i další studie, dosud nikdo nepřišel se zprávou, že by bylo infrasaunování škodlivé.”

styl-zivota_cz_saunasystem_cz_01

Bušení srdce je stejně přirozené jako pocení

Nejčastějším argumentem pro škodlivost infrasauny je údajné bušení srdce. Jak to s ním opravdu je, vysvětluje doktor Travis Stork: “Během pobytu v infrasauně budete mít sice vyšší tep, ale to je přirozené. Studie navíc dokazují, že infrasaunování ve výsledku snižuje krevní tlak, takže rozhodně prospěje vašemu oběhovému systému.”

Přes všechny výhody existují lidé, kterým odborníci používání infrasauny nedoporučují:

  • ženy s prsními implantáty,
  • těhotné ženy,
  • děti do tří měsíců,
  • lidé s akutní virózou.

styl-zivota_cz_saunasystem_cz_02

Začněte den v infrasauně

Pozitivní účinky infrasauny potvrzuje i názor lékaře Briana Clementa: “Přestože jsou infrasauny levnější než sauny, mají lepší vliv na detoxikaci organismu.” Nižší teploty tolik nezatěžují organismus a ten se může soustředit na vyplavování škodlivých látek.

Pokud se ptáte, jak často chodit do infrasauny, je odpověď jednoduchá. Při nižších teplotách klidně každý den. Nejlepší čas na infrasaunování je ráno, máte-li ale problémy s usínáním, dopřejte si pobyt v infrasauně večer.

SONY DSC
SONY DSC

Když si pořídíte infrasaunu se zářiči Philips Vitae, nemusíte ani čekat na rozehřátí. Infrasauna je připravena k použití za 1 vteřinu. Kvalitní infrasauny s těmito zářiči nabízí například český výrobce SaunaSystem.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: