Sedmnáctiletá Fanny si bere pauzu od školy a má roční praxi jako holka pro všechno ve starém a osobitém hotýlku ve Švýcarských Alpách. Fanny je kapku potrhlá a mile cáklá, jak už hrdinky dívčích románků Gierové bývají.

V autorčiných knihách také obvykle figuruje nějaké to fantaskno, a i když to na první pohled nevypadá, nakonec si nebudete jistí, jestli náhodou celý ten zámeček není začarovaný.

Hotýlek má pětatřicet pokojů a na Vánoce praská ve švech, díky Fanny a jejím přátelům z řad personálu si o nich jakž takž uděláte matnou představu, zvlášť když jsou různí hosté opravdu něčím výstřední.

A aby kniha nebyla jen o domácké atmosféře a pohodě, situaci značně zkomplikují šíleně drahé šperky, ukrutně hezký kluk, který dost podezřele šplhá po římsách, a taky syn majitele hotýlku Ben. Na holku, co nedodělala maturitu, budou tyhle Vánoce docela zajímavé…

Úsměvný románek o (víceméně) soudržné komunitě jednoho hotýlku někomu možná připomene jeho první brigádu – včetně cholerického šéfa, šikanující smečky stážistek nebo zakázané kočky. A někomu zas připomene zmatky a nejistoty prvních lásek – i když si asi nemusel vybírat jako Fanny mezi hotelovým zlodějem a hotelovým dědicem. Půvabný příběh nejen pro studentky hotelovky a beznadějné romantičky doplňuje i naprosto líbezná obálka.

Originál: Wolkenschloss, 2017, překlad: Tereza Eliášová, vydal: CooBoo, 2018, 372 stran

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: