Phil Knight je zakladatelem společnosti Nike, Inc. a určitě patří mezi nejvýznamnější představitele mezinárodního obchodu. Aktuálně je předsedou správní rady společnosti a jeho život byl vždy tak trochu zahalen tajemstvím. Nyní se rozhodl se svými vzpomínkami podělit a s pokorou, zábavně a s nejedním překvapením, konečně vypráví svůj životní příběh.

V naší soutěži nabízíme 3 výtisky této zajímavé a dobře napsané knihy.

Soutěž končí 8. listopadu 2017.

Ceny do soutěže věnovalo Nakladatelství Euromedia.

ANOTACE knihy: Phil Knight Umění vítězit

Autor je zakladatelem společnosti Nike, Inc. a jedním z nejvýznamnějších představitelů mezinárodního obchodu. Jako generální ředitel firmy působil v letech 1964–2004 a v současné době je předsedou správní rady. Žije se svou manželkou Penny v Oregonu. Jako mladý si Phil Knight, tenkrát čerstvý absolvent obchodní školy, od svého otce půjčil padesát dolarů a založil firmu s jediným prostým cílem: dovážet z Japonska vysoce kvalitní, a přitom levnou běžeckou obuv. V prvním roce, 1963, prodával boty z kufru svého vozu a vydělal osm tisíc dolarů. V současnosti dosahuje každoroční obrat společnosti Nike třiceti miliard dolarů. V dnešní době start-upových projektů platí Knightova společnost za zlatý standard a její „fajfka“ je víc nežli jen pouhé logo. Je to symbol elegance a úspěchu, jedna z mála ikon, kterou okamžitě rozpoznáte i v nejvzdálenějších koutech světa.
Ale sám Phil Knight, člověk, který za tímto úspěchem stojí, byl vždycky zahalen tajemstvím. Ve svých vzpomínkách, formulovaných na rovinu, s pokorou, zábavně a s nejedním překvapením, konečně sám vypráví svůj příběh.

Nakladatel: Ikar, 399 Kč

Přečtěte si ukázku z knihy.

Soutěžní formulář.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s pravidly.

Sledujte náš Facebook a nenechte si ujít žádnou soutěž nebo zajímavý článek, podělte se o ně s přáteli.

Soutěž již skončila.

Správná odpověď: 1963

Výherci: Petra Radoušová, Šimon Chmel, Tomáš Žák

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: