Americká autorka Melanie Benjamin (1962) se věnuje historické a životopisné beletrii. Její prozatím poslední román Labutě z Páté avenue (The Swans of Fifth Avenue) propojuje láska k New Yorku, vyžilý a kontroverzní Truman Capote a distingovaná a elegantní dáma z vyšší společnosti Babe Paleyová.
Knihu Labutě z Páté avenue jsme pro vás připravili jako cenu do soutěže.

Povinná četba téhle sezóny, kterou si užijete s provinilým potěšením… Od proradného šarmu Trumana Capoteho až po tragický půvab Babe Paleyové, Melanie Benjamin tu do nejmenšího živoucího detailu vykouzlila jeden ztracený svět.“

Michael Callahan

Melanie Benjamin postavila svůj příběh na skutečných událostech té doby, zachycuje nejšťavnatější skandály a nejdivočejší výstřelky.“

Publishers Weekly

V naší soutěži nabízíme 3 výtisky této knihy.

Soutěž končí 12. listopadu 2017.

Ceny do soutěže věnovalo Nakladatelství Metafora.

ANOTACE knihy: Melanie Benjamin Labutě z Páté avenue

Příběh kontroverzního přátelství spisovatele Trumana Capoteho, autora Snídaně u Tiffanyho, a celebrity Babe Paleyové

Ze všech hvězd newyorské smetánky září Babe Paleyová nejjasněji. Její dokonalá tvář pravidelně zdobí stránky časopisu Vogue, její vybraný vkus a styl všichni obdivují. Jak se zdá, Babe má všechno: peníze, krásu, osobní kouzlo, šperky, vlivné přátele, váženého manžela, nádherné rezidence. Pod spořádaným, elegantním zevnějškem však přebývá vášnivá, osamělá žena toužící po opravdové lásce a niterném vztahu.
Pak se objeví Truman Capote.

Drobný, zlatovlasý génius s gigantickou osobností doslova vpadne na scénu a pořádně zatřese s Babe a ostatními „labutěmi“, jak výstižně svou skupinku elegantních přítelkyň z nejvyšší společnosti pojmenoval.
Díky nim získá Capote výjimečný přístup do zákulisí manhattanské elity, přímo k nejužšímu kroužku mocných, opředenému skandály a drby.
Nepochybujíc o jeho oddanosti, Babe si ani ve snu nedokáže představit, jakou spoušť za sebou Truman zanechá. Když se z člověka ale jednou stane vypravěč příběhů, nepřestane jím být ani tehdy, když se mu v největší důvěře svěří někdo blízký…

Trumanova proslulost dosahuje vrcholu, když se na jeho hvězdný maškarní Černobílý ples (Black and White Ball) sjíždějí takové celebrity jako Frank a Mia Sinatrovi, Lauren Bacallová či Rose Kennedyová.
Velmi záhy však Truman Capote zažehne literární skandál, jehož zničující následky budou doznívat ještě mnoho let poté.

Nakladatel: Metafora, 399 Kč

 

Soutěžní formulář.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s pravidly.

Sledujte náš Facebook a nenechte si ujít žádnou soutěž nebo zajímavý článek, podělte se o ně s přáteli.

Soutěž již skončila.

Správná odpověď: New York

Výherci: Olga Musilová, Dáša Jeřábková, Petr Zborník

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: