V nové soutěži jsme pro vás připravili tři balíčky, které vždy obsahují romantický příběh Rozmarýnová zátoka a omalovánky Malované tradice a obyčeje. Vyhrajte jeden z balíčků.

Okolo 20. března vyjde romantická kniha, která ukrývá příběh, ve kterém hraje významnou roli i dům plný tajemství a nádherné přímořské prostředí.

Omalovánky Malované tradice a obyčeje jsou určené dětem od 7 let. U obrázků sloužících k vymalovávání najdete i krátké příběhy plné tradic.

Soutěž končí 24. března 2023.

Ceny do soutěže věnoval nakladatelský dům Grada.

ANOTACE

Rozmarýnová zátoka

V místě, kde je nejmodřejší moře a kde voní rozmarýn, trávila Melanie s babičkou každé léto a společně snily o tom, že promění jeden opuštěný dům v malý rodinný penzion. Po její smrti se Melanie cítí ztracená, babiččina poslední vůle před ní ale otevírá novou životní kapitolu. Odkázala jí totiž peníze na koupi milovaného domu v Rozmarýnové zátoce.

První večer v novém městě se Melanie seznámí s místním tesařem Joshem, který má stejnou barvu očí jako voda v oceánu. Zamlklý muž je přesně tím, koho pro rekonstrukci domu potřebuje. Jenže on je rozhodnutý městečko opustit, a navíc kdysi slíbil své matce, že nepřekročí práh stavení, které může za neštěstí tolika místních obyvatel.

Dům skrývá tajemství, stařičké dopisy, které mohou Melanii a Joshe jednou provždy rozdělit. Nebo je naopak svedou dohromady?

Nakladatel: Cosmopolis, 312 str., 449 Kč

Malované tradice a obyčeje

Jak vznikaly tradice, které dodržujeme dodnes, a co je pro ně typické? Vraťte se společně s námi v čase a objevujte kořeny společenských událostí, svátků a obřadů, které známe z vyprávění dědečků a babiček, ale i zvyků, které dnes bereme za naprosto běžné.

O více i méně známých lidových tradicích či obyčejích najdete v knížce krátké povídání, doprovázené tematickými ilustracemi a obrázky k vymalování. Vánoce a Velikonoce jsou navíc doplněny tradičním rodinným receptem, který si můžete vyzkoušet.
Vyprávění zahájíme lednovými oslavami Nového roku a naše putování zakončíme nejkrásnějšími svátky v roce – Vánocemi.

Nakladatel: Bambook, 96 str., 289 Kč

Soutěžní formulář.

Sledujte náš Facebook a nenechte si ujít naše články. Podělte se o ně s přáteli.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s Všeobecnými podmínkami. Podívejte se, jak nakládáme s osobními údaji.

Soutěž již skončila.

Správná odpověď: v penzionu

Výherci: Nikol Šrámková, Markéta Vodičková, Petr Šebek

Pošlete článek dál: