Prostřednictvím nové knihy Hotel Ritz od Tillar J. Mazeové vás zveme do luxusního hotelu, který vypovídá zajímavá svědectví.  Knihu právě vydala Metafora.

Soutěžit o jeden ze tří výtisků můžete do 11. listopadu 2015.

Ceny do soutěže věnovalo nakladatelství Metafora.

Anotace:

hotel-ritzŽivot, smrt a zrada v nejslavnějším pařížském hotelu na Place Vendôme

Hotel, jímž procházely dějiny Evropy.

Historie rozmařilé Belle épogue, která s příchodem války zemřela za hřmotu bomb. Pod střechou Ritzu se snoubila odvaha se zradou, jiskřily diamanty, bujely intriky.

Churchill, Proust, Picasso, Hemingway, Cocteau, Göring, Coco Chanel, vévoda a vévodkyně z Windsoru, Marlene Dietrichová… Státníci, spisovatelé, dvojití agenti, filmové hvězdy, aristokrati, padouši i hrdinové, ti všichni sepsali paměti tohoto hotelu, příběh o hrdinství i zradě, o drogách a sexu.

Proslulá Coco Chanel si zde užívá se svým německým milencem, obávaný Hermann Göring tu polehává v pyžamu… Někdejší paní Simpsonová svému muži Edwardovi, který se kvůli ní vzdal anglického trůnu, veřejně nasazuje parohy… A bouřlivák Ernest Hemingway nakonec Ritz osvobodí…

„Románový příběh by nemohl být barvitější a napínavější než skutečná historie statečnosti i zrady, sexuálních skandálů, bujarých večírků a politických intrik, která se odehrála v tomhle hotelu.“

Vydala Metafora, 230 str., 299 Kč

Soutěžní formulář.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s pravidly.

Nezapomeňte sledovat náš Facebook a nenechte si ujít žádnou soutěž nebo zajímavý článek a podělte se o ně s přáteli.

Soutěž již skončila.

Správná odpověď: Velký knižní čtvrtek

Výherci: Jana Švehlová, Majka Kopečná, Jana Metlíková

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: