Pokud si chcete naladit krásný den, podívejte se na singl z nového projektu Báry Vaculíkové Diva Baara. Dcera zpěvačky a herečky Petry Černocké je známá z projektu Mateřská.com a jako zakladatelka vokální skupiny Yellow Sisters.

Diva Baara je elegantní zpěvačka, diva, něžná písničkárka, osobitá textařka s naturalistickými texty a vlastním repertoárem na pomezí popu, jazzu a písničkářství s prvky elektroswingu. Hudebně se o singl postaral producent Dalibor Cidlinský, známý svou spoluprací se Slzou, Xindlem X a dalšími interprety. 

„Jen pro jednou“ je energickou zpovědí ženy v elektroswingovém rytmu. Ironizuje životní styl, v němž se partneři sobě navzájem vzdalují kvůli svým pracovním povinnostem a koncentraci na výkon. V klipu Baara vyzývá svého imaginárního muže k tomu, aby si vypnul telefon – a začal vnímat ji samu.

Výpravný barevný klip s řadou kabaretních prvků a masek se natáčel v mezinárodním týmu na několika atraktivních lokacích, např. V art decovém divadle Venuše na Švehlovce nebo na romantickém barokním zámku Loučeň. Režie se ujala estonská režisérka Maris Salumets a kamery Dalibor Fencl a Martin Preiss, který působí v holywoodských produkcích.

Nový projekt Divé Baary zůstává u ženských témat. Nadnesenou formou popisuje zaběhlé stereotypy různých, často vyhraněných forem partnerských vztahů.

Zajímají mě vztahy a cítím nutkání se k nim skrze hudbu vyjadřovat. Inspirují mě příběhy silných žen a jejich nadhled. Myslím, že bychom se měli jako ženy měly v tomto ohledu podporovat,“ popisuje své motivace Diva Baara.

Vydání singlu zaštítí vydavatelství Tranzistor ve spolupráci s Supraphonem. Bude ho následovat Baařina autorská deska na pomezí popu, jazzu a intimního písničkářství s prvky elektroswingu, která by měla vyjít v koprodukci zmíněných vydavatelství letos na podzim.

Zdroj: www.divabaara.cz

Pošlete článek dál: