Obdarovávat někdy není úplně snadné. Nápady na zajímavé a třeba i vtipné dárky se vždy hodí. Pár jsme jich pro vás vybrali. Inspirujte se.

Svatojánská Ořechovka – dárek, který potěší, ale i zahřeje

Svatojánská noc má magickou sílu. A právě v tento čas se sbírají i zelené ořechy, které dávají svou nezaměnitelnou chuť vzácnému a unikátnímu likéru. Svatojánská ořechovka je obdařena kouzlem lidi spojovat a přinášet dobrou náladu. Svatojánská ořechovka v dárkové krabici je skvělý dárek, který v dnešní složité době nejen potěší, ale i zahřeje. Ochutnejte luxusní likér z vlašských ořechů, který pohladí vaše chuťové buňky.
TIP: Nechte si na etiketu natisknout jméno obdarovaného – stačí zvolit variantu etikety „osobní“ a vyplnit jméno.
Cena: 390 Kč, k dostání na www.babickarstvi.cz

Unikátní vinná kuchařka: Víno ve sklence a na talíři

Potřebujete rychle připravit teplou večeři? Chcete servírovat rodinný oběd? Nebo pozvat přátele na party? Ve vinné kuchařce Víno ve sklence a na talíři najdete vhodné pokrmy i s ideálním vinným doprovodem. Jedinečná kniha obsahuje 76 receptů na pokrmy s vínem a k vínu, které si můžete vychutnat každý den. V úvodní části knihy se naučíte jednoduché triky, jak víno s pokrmy kombinovat. Zároveň se seznámíte s historií i současností vinařství u nás. Vína k pokrmům doporučuje Tomáš Brůha, jeden z nejlepších českých someliérů a trojnásobný vítěz soutěže Bohemia Sekt Trophée.

Autorkou je zkušená novinářka a editorka kuchařek Kristina Šemberová. V oboru gastronomie a vína se pohybuje přes deset let, edituje kuchařské knihy Zdeňka Pohlreicha a Kateřiny Winterové, s níž spolupracuje na televizním pořadu Herbář. Je spoluautorkou kuchařek Sladká první republika o prvorepublikových sladkostech.
Cena: 395 Kč, koupíte na: Vinnakucharka.cz

Zapůjčení či zakoupení sad vůní

Pokud víte, že to někdo z vaší rodiny nebo přátel myslí s vínem opravdu vážně a chce se ve svých vědomostech zdokonalovat, můžete mu na jeden týden zapůjčit nebo i zakoupit sadu vůní Le Nez du Vin. K dispozici je sada Master kit (54 vůní), Vady vína (12 aromat) a Vůně sudů barrique (12 vůní). Zapůjčení probíhá formou osobního vyzvednutí (a vrácení) v Národním vinařském centru ve Valticích, záloha je 5 000 Kč. Sadu vůní je ovšem možné pořídit natrvalo v e-shopu vunevina.cz. Tento dárek může být pro vášnivého vinaře opravdu něčím výjimečným.

Cena za týdenní zapůjčení: 500 Kč, zapůjčíte: Vinarskecentrum.cz
Cena: 7 900 Kč, koupíte na: Vunevina.cz

Stírací gurmánská mapa s recepty našich babiček

Recepty našich babiček a stírací gurmánská mapa regionálních delikates je skvělý tip na dárek. Mapa je určena každému, kdo na cestách rád objevuje nejen přírodní či historické památky, ale také rád ochutná místní speciality. Ilustrovaná mapa ukrývá 35 tradičních receptů české kuchyně. Navštivte různé kraje naší republiky a ochutnejte místní speciality. Potom můžete setřít jídlo, které jste již ochutnali.Nebo když se vám za jídly nechce cestovat či vám zachutnají, máme pro vás i sešit s recepty, podle kterých si jídla a delikatesy můžete sami vyzkoušet uvařit. Znáte bigoš, šumajstr či kočičí svatbu?
Která regionální jídla znáte a o kterých jste ještě nikdy neslyšeli? Mapu můžete koupit se standardní etiketou, nebo si na etiketu můžete nechat vytisknout vlastní text, věnování. 
Cena: 485 Kč, k dostání na www.babickarstvi.cz

Vinná hra NAVŠTIVTE VINAŘSTVÍ Moravy a Čech

Zábavná stolní desková hra o putování po známých i méně známých vinařstvích Moravy a Čech. Zjistíte, kde přesně jaké vinařství leží, a také se o nich dozvíte spousty zajímavých informací, díky nimž budete mít chuť je navštívit i osobně.

Představte si, že jste se s přáteli vsadili, že každý sólo objedete na kole dohodnutý počet náhodně vybraných vinařství. Kdo je navštíví nejdřív, vyhraje. Soupeři vám ale do cesty kladou na červená pole ZÁTARASY a díky KARTÁM ŠANCE vás posílají i tam, kam sami nechcete. KARTY ŠANCE získáte na modrých polích, a protože tyto karty pomáhají nebo škodí, je rozhodnutí zůstat stát na modrém poli vždy riziko. Jenomže pouze díky těmto kartám můžete sobě pomoci a ostatním uškodit, čímž se hra stává akční a ještě zábavnější. Hra je pro 2-6 hráčů.

Cena: 890 Kč, koupíte na: Vinarskecentrum.cz

Zdroj: archiv značek

Pošlete článek dál: