Tim Voorse je holandský vášnivý chodec na dlouhé vzdálenosti, který se tentokrát vydal napříč Novým Zélandem a vše popsal v knize Putování po stezce Te Araroa napříč Novým Zélandem. Přečtěte si ukázku.

Vytrvalý poutník Tim Voors se vydal na výpravnou a dlouhou cestu po stezce Te Araroa Trail a popsal ji v knize. Provede vás třemi tisíci kilometrů a čtyři miliony kroků napříč drsnou přírodou Nového Zélandu.

Nesamota-ukazka

ANOTACE

tim voors nesamota putovani po stezce napric novym zelandem

Tim pět měsíců pěšky putoval po stezce Te Araroa Trail z mysu Cape Reinga až do přístavu Bluff. Nejprve šel sám, ale záhy potkal dvě mladé ženy přezdívané Sunny a Unicorn, které se staly jeho souputnicemi. Společně utvořili nečekanou trailovou rodinu a ve trojici překonávali výzvy trailového života – schovávali se před bouřemi, brodili se přes řeky a kempovali v drsné a neuvěřitelně nádherné divočině.

Nesamota zaznamenává Timova dobrodružství na každém kroku jeho cesty – dělí se s námi o útrapy způsobené odloučením od domova a rodiny, ale také o přínosy svého putování včetně přátelství s cizími lidmi, které cestou potkal. Kniha obsahuje množství nádherných fotografií a kreseb, jejichž autorem je sám Tim, a přináší čtenářům inspirativní příběh o svobodě, přátelství a propojení s ostatními.

Tim rád přijímá výzvy ke zdolání treků na dlouhé vzdálenosti. Prozkoumal již řadu stezek po celém světě včetně japonské poutní cesty 88 chrámů (1 200 kilometrů), několika úseků Svatojakubské poutní cesty a více než 4 000 mil Pacifické hřebenovky, stezky vedoucí od Mexika po Kanadu, jež se stala inspirací pro jeho úspěšné cestovatelské zápisky, které vyšly knižně pod názvem Skvělá samota: putování Pacifickou hřebenovkou (česky vydal Práh, 2021). Spolu se svou rodinou žije ve vesnici Broek in Waterland v Holandsku. Je autorem motivačních přednášek, jako kreativní ředitel stojí za řadou reklamních projektů.

Nakladatel: Práh, překlad: Daniela Reischlová, pevná vazba bez přebalu, 264 stran, 499,- Kč

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: