Evropa je plná přírodních skvostů. Ať už se jedná o známé či neznámé skvosty, mnoho z nich stojí za spatření na vlastní oči a plné vychutnání atmosféry místaKde je ale najít? Mám tady několik tipů, kam se můžete vydat za krásnou krajinou po Evropě od průvodců z HOŠKA TOUR. 

Ostrov ohně a ledu Island 

Co je na Islandu nejúchvatnějšího? Nebojíme se říct, že všechno. Na tomto ostrově totiž naleznete ledovcové laguny, kamenné útesy, horké bublající prameny, kruhové sopky i majestátní vodopády. Právě vodopády patří mezi nejikoničtější a nejzobrazovanější místa Islandu. Ledovcové laguny můžete poznat z lodí i raftů a pěšky se můžete projít po lávových polích. Odpočinout si můžete v termální vodě, která na islandském ostrově vyvěrá ze země. Mimoto na Islandu najdete i tajuplnou černou pláž nebo místo, kam Jules Verne umístil děj knihy „Cesta do středu země“. 

Island, Kirkjufell. Foto: Pixabay

Portugalské pobřeží Algarve 

Příjemné písečné pláže, které se zlatě třpytí pod zářícím sluncem. Nad plážemi se zase hrdě tyčí rozeklané skalní útesy, které dávají plážím poklidnou atmosféru k odpočinku a koupání. To je oblast Algarve na jihu Portugalska, kde jsou jedny z nejkrásnějších pláží. Nachází se zde i nejjihozápadněji položený cíp Evropy, kterým je Mys svatého Vincence se starým majákem. Nejznámější skalní štíty vyčnívající z mořské hladiny najdete na místě známém jako Ponta de Piedade.  

Alpské ledovce 

Ať už se vydáte do Rakouska, Švýcarska či jiné alpské země, vždy můžete se těšit na krásnou přírodu. Mezi nejkrásnější místa mohou patřit táhnoucí se alpské ledovce, které jsou obklopené zasněženými horskými vrcholky. Na taková místa se nemusíte vždy vydávat pěšky, ale vedou k nim lanovky i horské silnice. Mezi taková místa může patřit Bernina ve Švýcarsku. Dále zase můžeme doporučit Dachstein, Stubaiský ledovec či Großglockner v Rakousku. Nicméně pokud se na taková místa vydáte lanovkou nebo třeba autobusem, i tak stojí za pohodovou vycházku přírodou. 

Nejen tato místa můžete poznat při poznávacích zájezdech. Díky nim totiž můžete cestovat v pohodové partě s průvodcem, který navštívená místa zná a ukáže, na co byste ani sami nepřišli. Navíc všechny vstupy a navštívená místa budou dopředu připravené a vy se o nic starat nemusíte. Poznávací zájezdy si můžete prohlédnout přímo na webu cestovní kanceláře

Irské národní parky 

Často bývá Irsko spojováno jen s Dublinem a pivem. Což je ale ohromná škoda, protože se na ostrově nachází nemálo krásných národních parků. V Irsku můžete narazit na obrovské skalní útesy nad mořem i malebná zelená pohoří. Takové hory jsou k vidění například v parku Connemara, kde se mezi horami na dnech údolí rozkládají jezera. V parku Burren můžete pro změnu narazit na holá skalní návrší s rozpraskaným povrchem. 

Škocjanské jeskyně ve Slovinsku 

Mezi neobjevené přírodní skvosty patří Škocjanské jeskyně ve slovinském Krasu. Zde se můžete vydat po stezce mezi obřími krápníky a poté se projít skoro 150 metrů vysokým podzemním sálem, na jehož dně protéká řeka. V krasové oblasti u obce Škocjan můžete narazit také na velký kaňon vzniklý propadem stropu jeskyně, kde příroda nechala vzniknou skalnímu mostu. Řeka, která vyhloubila Škocjanské jeskyně se zde vydává na 34 kilometrů dlouhou cestu podzemím až k Jaderskému moři.  

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: