Krásné dny k pobytu na slunci přímo vyzývají. Správná péče na opalování je základem, důležité je však se o pokožku postarat i po návratu z pobytu venku.

Péče o nespálenou pokožku

Kokosový olej hydratuje a regenerujePo slunění se osprchujte chladnou vodou, ochladíte tak tělo. Pokožka po opalování je podrážděná a je zapotřebí ji zklidnit a vyživit. Navíc je vhodné dodat pleti hydrataci, aby nebyla vysušená.
Pokud chcete podpořit opalování, použijte některý z přípravků po opalování. Obsahují účinné látky jako je vitamín E, beta karoten, aloe vera, které vašemu krásnému opálení napomůže. Výborným pomocníkem o vysušenou pokožku je také kokosový olej, ideálně 100% čistý v BIO kvalitě. Postaráte se tak nejen o tělo a obličej, můžete s ním směle i na vlasy. Zklidní a vyživí také mandlový rostlinný olej, pokud možno lisovaný za studena. V tomto případě je bohatý na vitamíny A, E, F a minerály. Na podrážděnou pokožku můžete také nanést jogurt nebo tvaroh a nechat zhruba 20 minut působit. Obojí se postará o příjemné ochlazení.

O pokožku je zapotřebí pečovat, i když si nejste vědomi spálení nebo i lehkého „přichycení”. Bolest a zčervenání se totiž může objevit až po několika hodinách. I při lehkém začervenání pokožku natřete třeba i vícekrát za sebou během dne. Kromě ošetření kůže nezapomeňte ani na důkladnější doplňování pitného režimu. Vydržte ještě několik dnů po odeznění příznaků spálení.

První pomoc při spálení

Panthenol - pomoc po spálení pokožkyV případě podezření spálení sáhněte po účinnějších přípravcích. Pokožku je především v prvních dnech chladit a zvlhčovat. Ideální je kosmetika nebo obklady, které budou obsahovat vitamin E, panthenol (dexpanthenol, kyselinu pantothenovou), případně můžete přikládat použité pytlíky zeleného nebo černého čaje. Dále se hodí produkty s aloe verou, vilínem virginským, hojí také měsíček lékařský. Na popáleniny všeho druhu se výborně hodí levandulový olej, případně můžete sáhnout třeba po některém speciálním přípravku jako je chladivý gel Panthenol Premium.
Pokud naskáčou puchýře, určitě je nepropichujte, aby nedošlo k infekci. Tekutina, kterou je puchýřek naplněn, má také ochrannou funkci, protože ránu ochlazuje a dezinfikuje. S puchýřky se rozhodně nekoupejte. Jestliže puchýřky doprovází závratě, zvýšená teplota nebo třeba zimnice, neváhejte navštívit lékaře.

Nezapomínejte především na to, že důležitá je prevence a vždy proto pokožku před pobytem na slunci ošetřete podle fototypu a prostředí, ve kterém se budete nacházet.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: