Nová kniha sloupků a zamyšlení ředitele pražské ZOO má tentokrát bohatou obrazovou přílohu.

Nejnovější sbírka esejů Miroslava Bobka stihla mít deštivý křest mezi pandemickými uzavírkami vedle kiosku U supa. Překvapí tentokrát svou váhou, protože tu má na křídovém papíře spoustu doprovodných fotografií. Tak krásných a tolik, že tu spíš text funguje jako doprovod a komentář k nim.

Uvidíme vzácného hnědáska a historku o vysazování jeho housenek, oduševnělý výraz gorilí babičky Kamby nebo kamerunskou pochoutku – grilované larvy. Dočteme se spoustu zajímavostí nejen ze zákulisí trojské zoo, ale i osobních příhod ředitele z jeho cest po světě. Ať už z laoské tržnice nebo rumunských skal, kde vypouštěli do přírody mláďata supů.

Dozvíme se, na co všechno šly peníze ze sbírky na pomoc sežehnuté Austrálii. Přečteme si i postřehy vycházející z různých projektů záchrany zvířat a krajiny, na kterých se zoo podílí.

Kniha je určena především fanouškům trojské zoologické zahrady, kteří ji sledují, nebo mají aspoň mlhavý přehled a nebude jim chybět nějaký širší úvod do situace. Takoví si knihu užijí, pokochají se celostránkovými fotografiemi a při příští návštěvě zoo budou prohlížet zvířata obohaceni o detaily z této knihy. Věděli jste například, který papoušek a proč je z Rákosova pavilonu nejvzácnější?

Vydala: Euromedia Group / Universum, 2020, 286 stran

Pošlete článek dál: