Nakladatelský dům Grada v červnu vydal kouzelnou knihu pro děti Rok s velkým dubem a my pro vás máme v článku překvapení. Nenechte si ho ujít.

Rok s velkým dubem je krásnou ilustrovanou dětskou knihou oslavující roční období v přírodě. Anna a Benjamin přijeli na návštěvu k bratranci Robinovi do hájovny na kraji lesa. Robin jim ukáže velký dub, strom, který je starý 300 let! Je ozdobou lesa a slouží jako úkryt pro mnohá zvířata. Děti pozorují, jak se mění život v lese během ročních období – na jaře pozorují jezevce a koloušky, v zimě kolem dubu lyžují. Ukáže se, že velký dub je útočiště nejen pro zvířata, ale pomáhá i lidem.
 
Oceňovaná holandská ilustrátorka, držitelka ceny USBBY, věrně zobrazuje velký dub i život v lese v každém ročním období. Dub je v centru dění této knihy, ale důležitá je každá část okolního lesního ekosystému. Dub je skrýší pro děti, domovem různých živočichů i pomocníkem hub a rostlin ve svém okolí.
 
Detailní, přesné a informativní ilustrace seznámí děti hravou formou s lesem a jeho obyvateli a poučí je, že v lese je člověk jen návštěvníkem. Knihu vhodnou pro děti od 5 let vydal Nakladatelský dům Grada, 40 stran, 299 Kč.

Prohlédněte si ukázku z knihy.

Chtěli byste tuto knihu vyhrát? Pak pro vás máme jednoduchou možnost. Jeden výtisk vyhraje nejrychlejší, který na e-mail redakce@styl-zivota.cz zašle odpověď na otázku, pro děti od kterého roku je vhodná kniha Rok s velkým dubem?

Odesláním e-mailu do soutěže souhlasíte s Všeobecnými podmínkami. Podívejte se, jak nakládáme s osobními údaji.

Soutěž již skončila. Výherce: Renata Zborníková

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: