Americká spisovatelka, Jeanne Mackinová, napsala příběh dvou světových módních ikon: Coco Chanel a Elsy Schiaparelli. Jak daleko budou ženy ochotny zajít, aby si zajistily slávu a moc? Vyhrajte jeden ze tří výtisků knihy Poslední rivalka Coco Chanel.

„Fascinující vhled do světa vášně a ambicí ve stínu hrozby nacistické invaze do Paříže. Mackinová chytře využívá nechvalně proslulého soupeření Coco Chanel a Elsy Schiaparelli a elegantně je zapracovává do románu na pozadí historických událostí.“

– Hazel Gaynorová, spoluautorka románu Poslední vánoce v Paříži

Soutěž končí 24. listopadu 2020.

Ceny do soutěže věnoval nakladatelský dům Grada.

ANOTACE

Světu módy vládne v roce 1938 Paříž, ale té vládnou dvě královny. Legendární rivalita Coco Chanel a Elsy Schiaparelli přinesla světu úchvatné módní kreace a také výrazně ovlivnila mnoho životů.

Mladá Američanka Lily Sutterová přijíždí v roce 1938 z Londýna do Paříže, aby přišla na jiné myšlenky po tragické smrti milovaného manžela. Její mladší bratr, který je v Paříži na stáži a právě prožívá velkou lásku s vyhlášenou pařížskou krasavicí, ji vezme do salonu Elsy Schiaparelli – návrhářky z bohaté italské židovské rodiny, která se pohybuje v levicových kruzích a otevřeně podporuje antifašisty.

Lily nadchne oslnivý svět elegantní módy i návrhářka sama. Brzy se seznámí i s její rivalkou Coco Chanel, která se na rozdíl od Elsy vypracovala z naprosté chudoby a neváhá využívat své kontakty s německým režimem pro vlastní prospěch. Lily se zapojuje do jejich světa a sleduje souboj dvou žen, pro něž je móda vším. Zatímco v Paříži vznikají nádherné módní kolekce, všude kolem se schyluje k válce s Německem a válečné soukolí již brzy ovlivní i zářivý svět pařížské módy.

Příběh plný lásky, zápolení, loajality a vášně.

Vydává nakladatelský dům Grada pod značkou Metafora.

Soutěžní formulář.

Sledujte náš Facebook a nenechte si ujít naše články. Podělte se o ně s přáteli.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s Všeobecnými podmínkami. Podívejte se, jak nakládáme s osobními údaji.

Soutěž již skončila.

Správná odpověď: z Londýna

Výherci: Jaroslava Deršáková, Libor PETR, Marie Košinová

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: