Autobiografická vyprávění o tom, že s humorem a optimismem lze přežít prakticky cokoli. Spolu s Radioservisem jsme pro vás připravili soutěž o 3 audioknihy Betty MacDonaldové Co život dal a vzal, která si svým neskutečně humorným zpracováním dokázala získat obrovskou řadu čtenářů.

Soutěžit můžete do 4. května  2015.

Anotace:

co-zivot-da-a-vzal-betty-macdonaldovaÚčinkují:
Kdokoli může dělat cokoli – o řadě zaměstnání, kterými autorka prošla v době hospodářské krize (1950) Čte Martina Hudečková
Morová rána – o pobytu v tuberkulózním sanatoriu (1948). Čte Taťjana Medvecká
Dusím se ve vlastní šťávě – o životě v novém domě na ostrově s novým manželem a dětmi (1955). Čte Vilma Cibulková

Rozhlasová úprava Petr Balajka
Režie Lukáš Hlavica (Kdokoli může dělat cokoli)
Režie Vlado Rusko (Morová rána, Dusím se ve vlastní šťávě)
Žádná překážka není nepřekonatelná a žádná situace beznadějná! Úspěšné humoristické romány americké spisovatelky Betty MacDonaldové, které vás doslova nabijí pozitivní energií, vycházejí na CD pod souborným názvem Co život dal a vzal. O neopakovatelný přednes jednotlivých částí audioknihy se postaraly Vilma Cibulková, Taťjana Medvecká a Martina Hudečková.

Betty MacDonaldová se narodila jako Anne Elizabeth Campbell Bardová v roce 1908 v rodině důlního inženýra, početná rodina se proto často stěhovala (jedna z jejích sester Mary Bardová se později rovněž stala úspěšnou spisovatelkou). Jako devatenáctiletá se provdala za Roberta Eugena Hesketta, v následujících dvou letech se jim narodily dcery Anne „Anka“ a Joan „Janka“. V roce 1931 Betty MacDonaldová manžela opustila a vrátila se zpět ke své rodině do Seattlu. Zkušenosti z prvního manželství, které trávila na slepičí farmě blízko Port Townsend ve státě Washington, zúročila spisovatelka v prvním ze svých autobiografických románů Vejce a já (1945). V dalším období svého života se Betty MacDonaldová usadila v Seattlu, kde v době světové hospodářské krize vystřídala mnoho zaměstnání, o čemž se čtenáři mohou dočíst v románu Kdokoli může dělat cokoli (1950). V období 1937–1938, kdy onemocněla tuberkulózou, pobývala v plicním sanatoriu. Zážitky z tohoto krušného období naplno zužitkovala v románu Morová rána (1948). V roce 1942 se autorka provdala za Donalda C. MacDonalda (1910–1975) a spolu s dcerami přesídlili na ostrov Vashon v blízkosti Seattlu. Život na ostrově se všemi jeho specifiky autorka vylíčila v knize Dusím se ve vlastní šťávě (1955). Z ostrova se MacDonaldovi odstěhovali v roce 1956, kdy koupili ranč v Kalifornii. Betty MacDonaldová zemřela na rakovinu v pouhých padesáti letech v roce 1958.
Radioservis, CD mp3 299 Kč, celkový čas 12 hodin

O titulu

Ukázka z audioknihy Co život dal

Soutěžní formulář.

Nápovědu hledejte na www.radioteka.cz

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s pravidly.

Nezapomeňte sledovat náš Facebook a nenechte si ujít žádnou soutěž nebo zajímavý článek.

Soutěž již skončila.
Správná odpověď: 2013-2014
Výherci: Sylva Tobiášová, Šárka Morávková, Jan Waligóra

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: