Aloe vera je jednou z rostlinek, která je velmi populární v péči o zdraví. Mohli jste si o ní přečíst už dříve, v letních měsících se ale využívá ještě více. Pojďme si připomenout, proč mít olej Aloe vera při ruce.

Foto: Saloos

Aloe vera je takovým malým přírodním zázrakem. Sahá po něm medicína, lidové léčitelství i kosmetické firmy. Vyzkoušeli jsme jeho působení v létě. Sáhli jsme po Bio Aloe vera oleji od Saloos.

Aloe vera v létě

Olej z aloe velmi prospívá dehydratované pokožce. Poskytuje jí dlouhodobou hloubkovou hydrataci a regeneraci. Uzamyká vlhkost a brání její ztrátě. Pro využití stačí nanést velmi malé množství oleje. Pokožka se nepříjemně nenapíná a působí velmi příjemně.

Po oleji z Aloe vera je ideální sáhnout při bodnutí z hmyzem, kdy zklidňuje podrážděnou pokožku, podobně jako je tomu při podráždění při holení. Dodávání hydratace se osvědčilo po slunění, kdy zároveň jemňounký olej klidnil mírně podrážděnou pokožku. Ta pak působila svěže. Olej nevytvářel problémy ani na citlivější pokožce. Hydratační vliv oleje se vyplatil vyzkoušet i na zdrsnělých místech lokte.

Aloe vera se také dobře uplatňuje v podobě zábalu na vlasy. Speciálně v létě jsou velmi vyčerpané a potřebují dodat Pokožce poskytuje hydrataci a vlasům samotným lesk a sílu. Když budete dávat zábal na hlavu, nechte ho působit alespoň třičtvrtě hodiny až hodinu. Pak smyjte šamponem.

Kromě letního využití se vyplatí i hydratovat mírně aknózní pokožku. Tento olej se ale také dát využít v kombinaci s jinými oleji, abyste získali větší možnosti. Olej z Aloe very také vyživuje zahojené jizvy, aby se uvolnily a nezůstaly zatuhlé.

Jaké jsou vaše tipy v péči o pokožku během letních měsíců? Podělte se v komentářích pod článkem

Pošlete článek dál: