Pět pokračování legendárních básníků doplní nový film Jak básníci čekají na zázrak s podtitulem aneb Jak už básníci opravdu dospívají… Máme pro vás informace o filmu a trailer.

2015_10_04_Basnici_HM_106I po 12 letech zůstali Štěpán, Kendy a Karas zůstali sami sebou a nerozlučnými kamarády. Nechybí ani jejich nevyčerpatelný smysl pro humor i schopnost sebeironie, tentokrát doplněná lehkým nádechem skepse, což jim vypomáhá vyrovnat se s jejich neuspořádanými životy.

Kendy už má plné zuby reklam a jako buldok jde za svým snem o natočení celovečerního filmu. Karas se rozhodl hýčkat své vysněné auto Blue dream již pouze virtuálně. Více ho zajímá pohledná učitelka Drábková. Štěpán je zástupcem primáře v nemocnici, kde urputně válčí s neústupnou ředitelkou. Tou není nikdo jiný než Vendulka Utěšitelka!
Největší starostí je pro něj třináctiletý syn Štěpánek, kterého po smrti Aničky-Zrzečky vychovává sám. Karas a Kendy, vidí, že to tak dál nejde. Rozhodnou se najít pro Štěpána tu pravou. Nejsou ale sami, kdo tenhle nápad dostal…
Na lásku a psaní básniček přeci nikdy není pozdě. Pro koho je ale Štěpán bude vymýšlet tentokrát?

Komedie Jak básníci čekají na zázrak opět přináší obyčejné lidské příběhy, milý humor a potěší skvělými dialogy z pera scenáristy Ladislava Pecháčka. Samozřejmě nechybí nezaměnitelná režijní poetika Dušana Kleina, písničky Jaroslava Uhlíře i kreslené pasáže Adolfa Borna. Oblíbení herci se vracejí v téměř celé sestavě: Pavel Kříž, David Matásek, Josef Somr, Eva Jeníčková, Pavel Zedníček, Lukáš Vaculík a další, i nové tváře.
Na film si budete moci zajít do kina od 14. dubna 2016.

Zdroj: BIOSCOP

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: