Shop ProTibet funguje pod záštitou neziskové organizace MOST ProTibet, o.p.s a nákupem můžete podpořit tibetskou komunitu v indickém exilu a Tibetu. Každý nákup udělá radost konkrétním Tibeťanům, dětem ve škole, seniorům v domovech důchodců i nomádům na himálajských pláních.

Eshop nabízí celou řadu stylových produktů a módních doplňků. Oblíbeným produktem jsou originální a unikátní šperky pocházející od tibetských maloobchodníků. Jsou vyrobeny z jačí rohoviny, stříbra nebo bílého kovu, jsou ručně broušeny, případně dále batikovány a lakovány. Jako zdobné prvky jsou použity polodrahokamy, které jsou tradičním způsobem vkládány do kovových, ručně tepaných forem. Řada šperků je ozdobena malými přívěsky s buddhistickou tématikou, například Buddhovou hlavou nebo některým z 8 šťastných buddhistických symbolů.

Posledních 5 let dovážíme od tibetských umělců skleněné perly. Ty jsou jednotlivě vyrobeny podle originálních návrhů světoznámého skla murano a následně originálně zdobeny tibetskými umělci ve sklářské dílně v severní Indii. Perly je možné koupit jednotlivě a poskládat si náhrdelníky a náramky podle vlastní fantazie, případně si je můžete koupit v již připravených sadách.

Tradičním oblíbeným vánočním dárkem jsou darovací certifikáty, které představují oblíbenou jednorázovou formu podpory konkrétních projektů. Do certifikátu si můžete vepsat vlastní věnování a darovat jej své rodině nebo kamarádovi. Tímto dárkem uděláte radost obdarovaným nejen u Vás doma, ale hlavně tibetským dětem, seniorům nebo nomádům v dalekém Himálaji. Každoročním favoritem mezi certifikáty je Koza ProTibet, ale koupit můžete i topení na zimu pro tibetského dědečka, učebnice tibetštiny nebo lékařské vyšetření pro tibetské děti.

Jedním z nejstylovějších produktů jsou ručně vyrobené vlněné šály. Tyto hedvábné šály pochází od žen z údolí Spiti v severoindickém Himálaji. Tradiční šály jsou vyrobeny ze 100% vlny himálajských ovcí a koz, jsou velmi teplé a příjemné.

Připravili jsme i kalendář na rok 2019, který připomíná 60 let od tibetského odporu proti čínské okupaci. Pro jeho vznik byly použity fotografie Vladimíra Síse a Josefa Vaniše, kteří Tibet navštívili v letech 1953 – 1954 a pořídili světově unikátní fotografie. Nákupem kalendáře přispějete k tomu, aby tibetská kultura nezůstala pouhou historií.

Našimi projekty i prodejem na eshopu se snažíme zachovat tibetskou kulturu. Náš eshop nabízí široký sortiment produktů vyrobených Tibeťany, kdy u nás koupíte tibetské mísy, sošky, deky, šály a šátky, náramky, knihy, tašky, peněženky, obaly na telefon nebo buddhistické předměty.

Nakupovat můžete na shop.protibet.cz. A nezapomeňte, že každý Váš nákup udělá radost nejen pod Vaším stromečkem, ale i na druhém konci světa. Děkujeme za podporu.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: