Hlavním kritériem při výběru spodního prádla je samozřejmě komfort. Nemá smysl se nutit a nosit střih, který vám nesedí. Ale co když je příčina někde jinde? Možná jste – s cílem ušetřit – doposud nosili pouze nekvalitní spodky z tržnice. V případě značkového sortimentu jsou totiž pohodlné všechny základní střihy – takže se můžete bez obav zabývat tím, co vám sluší.

Atletická postava

Pokud se pyšníte atletickou postavou, můžete si gratulovat, protože vám bude slušet jakékoliv spodní prádlo. Na dlouhých nohách vyniknout trenýrky, boxerky i tanga (ale s těmi opatrně, ženy si na ně příliš nepotrpí).

Vysoká a hubenější postava

Co by měli nosit pánové s vyšší a hubenější postavou? Ideální volbou je spodní prádlo s volnějším střihem a kontrastním vzorem. Třeba české trenky Styx. Cílem je, aby prádlo usměrnilo pozornost od hubeného těla.

Vysoká a statnější postava

Pro pořádného chlapa jsou vhodné boxerky, trenky i slipy. Především pak v minimalistickém designu, který je typický pro spodní prádlo Calvin Klein či Diesel. Jednobarevné kousky s gumou v pase jsou zkrátka top. A čemu se vyhnout? Na statné postavě vypadají směšně pánská tanga.

Vypracovaný postava menšího vzrůstu

Jste sice menší, ale o to vypracovanější? Pak se zaměřte na boxerky a slipy. Trenýrky raději nebrat, neboť by zbytečně opticky zkracovaly vaše nohy.

Hubená postava menšího vzrůstu

Jaké prádlo pro hubeňoura, který navíc nepobral příliš centimetru do výšky? V podstatě jakékoliv vyjma trenýrek a tang. V případě trenek platí to samé jako u vypracovanější postavy menšího vzrůstu a tanga by zase umocnila dojem z hubené postavy. A když bude spodní prádlo barevné nebo s nápaditými vzory, rozhodně to nebude na škodu.

Zavalitější postava menšího vzrůstu

Pokud máte pocit, že jste to se svou postavou nevyhráli, protože nejste vysocí a máte kila navíc, nepropadejte panice. Noste středně dlouhé boxerky v jednobarevném provedení či se svislým vzorem a budete vypadat k světu.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: