Nejen v obývacím pokoji a možná v kuchyni, ale rozhodně i v ložnici si můžete naladit do vánoční atmosféry. Hovět si v tematickém povlečení je kouzelné. Máme pro vás několik tipů.

Vánoční povlečení 140 x 200, 70 x 90 cm, Sněhuláci šedí, od 659 Kč. Foto: Kvalitex

Šedivý podzim není nic příjemného, a tak se většina z nás těší na to veselé a zářivé vánoční období. Ložnice by měla být místem, kde si skvěle odpočinete a kde se budete cítit dobře. K tomu může přispět právě sezónní povlečení, které připomene toto úžasné období plné krásné atmosféry.

Povlečení Veba GEON Veselí sněhuláci, 140 x 200 cm, 70 x 90 cm, 2300 Kč Foto: Veba

Po dnech plných stresu se určitě toužíte svalit do měkkých peřin a právě slavnostního vánočního povlečení. Na trhu je poměrně pestrý výběr v nejrůznějších variantách a stylech. Nezbývá, než najít takový, který pro vás bude příjemný na pohled a do kterého se budete chtít zachumlat v době dlouhých nocí.

Klasické ložní flanelové povlečení 140 x 200, 70 x 90 cm, Vločky bordó, od 689 Kč. Foto: Kvalitex

Nabídka vánočních designů je skutečně široká. Můžete se ocitnout v hravém sněhovém království, plném sněhuláků, zvolit scandi motivy s vločkami, ale také se vrhnout do peřin povlečených s vánočními kouličkami. Pro milovníku decentnosti jsou v nabídkách tlumené tóny, na své si ale přijdou i ti, kteří ocení barvy a větší hravost.

3D povlečení MERRY, 140 x 200 cm + 70 x 90 cm, 849 Kč. Foto: Rodinnebaleni.cz/XPOSE®

Pro vánoční povlečení potřebujete takové, které se hodí na zimu. Mělo by být odlišné od toho letního. Dobře zahřát a přitom odvádět pot. Když ho budete vybírat, je vhodné sáhnout po přírodním měkkém a hřejivém materiálu, třeba po bavlněném materiálu s vyšší gramáží a počasaném, s flanelovou úpravou. Takový materiál splňuje všechna kritéria, abyste se mohli příjemně vyspat.

Povlečení Jelen šedý, 140 x 200 cm, 70 x 90 cm, 850 Kč Foto: B.E.S Petrovice

Pak už nezbývá, než vše hezky vybrat a přichystat na povlečení postele. Sváteční atmosféra vás pohltí a možná si užijete toto období ještě více. Krásné vánoční sny.

Pošlete článek dál: