Pokud bychom měli vyjmenovat pouze jednu záležitost, kvůli které milujeme svou zahradu, drtivá většina z nás by se zajisté shodla na možnosti odpočinku. Není nic hezčího než se po těžkém dni v práci posadit do krásného a udržovaného prostředí plného zeleně. Stromy, keře a pěkný trávník však nejsou jediným relaxem, který nám tyto prostory mohou zajistit. Jaké pomůcky potěší vás i vaše milované?

Všechny druhy zábavy

Na současném trhu nalezneme ohromný výběr šikovných vychytávek sloužících nejen k zábavě a utvoření pohodlí, nýbrž i k naší ochraně před nepřízní počasí a živlů. Mezi nejklasičtější pomocníky patří samozřejmě bazén, houpačka, pískoviště pro děti, altány, grily a různé druhy posezení, přičemž v posledních letech se k těmto záležitostem stále častěji řadí i mlhové trysky, které vytváří jemný opar, který okolní ovzduší ochladí i osvěží.

Šikovná kombinace těchto vynálezů vytvoří z vašeho pozemku základnu plnou zážitků nejen uprostřed parného léta, nýbrž i jara a podzimu. Samozřejmě nelze jen tak bez rozmyslu nakoupit kdejaké potřeby a náhodně je rozmístit všude kolem. Základem všeho je zarovnaný pozemek bez spodních kořenů, kvalitní trávník a dostatek pevných cest, které povedou k jednotlivým částem zahrady.

Rozdělte jednotlivé části podle účelu

Skvělou pomůckou pro vytvoření příjemného prostoru je rozdělení jeho součástí do zvláštních kategorií. Určitě se snažte adekvátně oddělit dětský koutek, místo vašeho odpočinku, bazén, oblast pro grilování, užitkové rostliny a tak dále. Možná se vám to zdá jako banalita, ale na toto důležité kritérium mnoho lidí zapomíná.

Především si dávejte pečlivý pozor na to, kam umístíte ochlazovací jednotky, protože bez jejich služeb se v létě vážně neobejdete. Pokud si chcete dopřát maximální chladící účinek bez nepříjemného promáčení a tvorby kaluží, rozhodně sáhněte po vysokotlaké vodní mlze. Ta funguje na bázi jemné mlhy ze speciálních trysek, jejíž účinek sice ochladí okolní vzduch, ale vypouštěná voda se před dopadem na zem zaručeně odpaří.

Ušetřete za vodu

Okolo tohoto vynálezu často panuje mylný dojem, že s jeho používáním se musí spotřebovat enormní množství vody. Přirozeně závisí na konkrétní volbě velikosti trysky, ale v každém případě se bavíme o rozměrech jednotlivých kapek v řádech několika desítek mikronů milimetru. Z jednoduchých výpočtů tak vyplývá úspornost daného řešení, která ve výsledku bude znamenat mnohem menší výdaje než klasický bazén a neustálá péče o něj.

V posledních letech se objevilo několik profesionálních firem, které se zaměřují na dodání a instalaci nejrůznějších druhů trysek a systémů na vodní mlhu. Vždy se s těmito odborníky poraďte, jaká varianta pro vás bude nejvhodnější. Zvolíte-li však správně, nebudete v žádném případě litovat.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: